Новини

22 Жовтня 09:15
Про результати дослідження атмосферного повітря на території міста Суми та Сумського району
Про результати дослідження атмосферного повітря на території міста Суми та Сумського району

У зв’язку з надходженням чисельних звернень від громадян міста Суми щодо поширення неприємного запаху (смороду) органічного походження по території міста протягом 12-15 жовтня 2019 року, який на думку заявників був пов’язаний з діяльністю ТОВ «АВІС Україна», з метою з’ясування обставин за розпорядженням Голови Сумської районної державної адміністрації від 18.10.2019 № 362-ОД було проведено документальний контроль на підприємстві та ініційовано проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря.

Загалом 18.10.2019 року було досліджено стан забруднення атмосферного повітря з визначенням вмісту аміаку, сірководню та сполук групи азоту в 6 точках на межі санітарно-захисної зони ТОВ «Авіс Україна» та в найближчій зоні впливу (житлова забудова в с. Косівщина, с. Сад, прилегла територія міста Суми).

За результатами досліджень, проведених лабораторією ДУ Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» в присутності заступника начальника Сумського районного управління Держпродспоживслужби в Сумській області згідно протоколу досліджень від 18-21.10.2019 року № 336-341 перевищень вмісту досліджуваних забруднюючих речовин в максимально разових концентраціях не встановлено.

Зразки досліджених речовин відповідають вимогам щодо Гранично допустимих концентрацій (ГДК) хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць, затверджених т. в. о Головного державного санітарного лікаря України від 03.03.2015 року.

Крім того, з метою ретроспективного контролю впливу на стан забруднення атмосферного повітря у м. Суми, для з’ясування обставин Головним управлінням затребувані дані систематичних спостережень на 3 стаціонарних постах (вул. СКД, Харківська, Металургів) за 8 інгредієнтами, в т. ч. вмістом аміаку у період з 10 по 15жовтня 2019 року.

Згідно наданої інформації (лист від 18.10.2019 № 04-14/75) перевищень ГДК забруднюючих речовин при чотириразовому протягом кожної доби спостереженні у повітрі міста Суми встановлено не було.

Документальний контроль на підприємстві не виявив технологічних відхилень роботи карт накопичення побічних продуктів тваринного походження.

Виходячи з вищевикладеного, фактів можливого негативного впливу на стан здоров’я населення встановлено не було.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.