Новини

01 Лютий 17:37
Про результати проведеної перевірки
Про результати проведеної перевірки

Головним управлінням Держпродспоживлужби в Сумській області в січні 2018 року проведена позапланова перевірка  Есманської селищної ради Глухівського району Сумської області з питання дотримання вимог законодавства при формуванні, встановлення та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (голова селищної ради Давиденко Віктор Васильович).

На момент перевірки Есманська  селищна рада  надавала мешканцям смт. Есмань послуги з централізованого водопостачання за тарифом у розмірі 12 грн за куб.м  та водовідведення за тарифом у розмірі 12 грн за куб.м, затвердженим рішенням цієї ж Есманської селищної ради від 18.05.2017. Тобто,  Есманська селищна рада по факту є виробником послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що  виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги.  

Своїми діями  Есманська селищна рада перевищила повноваження визначені Законом України «Про місцеве  самоврядування в Україні».

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» господарська діяльність із централізованого водопостачання та водовідведення  підлягає  ліцензуванню  у  порядку  встановленому законом. Есманська  селищна рада  такої ліцензії не має.

Перевіркою питання обґрунтованості тарифів встановлено, що тарифи не є економічно обґрунтованими та сформовані в порушення Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем),  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 01.06.2011№ 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

За результатом перевірки Есманській селищній раді наданий припис  про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін з вимогою в місячний термін скасувати рішення Есманської селищної ради від 18.05.2017 «Про  затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення»  та привести ситуацію з наданням комунальних послуг у відповідність до діючого законодавства, прийнято рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу