Новини

01 Лютий 17:37
Про результати проведеної перевірки
Про результати проведеної перевірки

Головним управлінням Держпродспоживлужби в Сумській області в січні 2018 року проведена позапланова перевірка  Есманської селищної ради Глухівського району Сумської області з питання дотримання вимог законодавства при формуванні, встановлення та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (голова селищної ради Давиденко Віктор Васильович).

На момент перевірки Есманська  селищна рада  надавала мешканцям смт. Есмань послуги з централізованого водопостачання за тарифом у розмірі 12 грн за куб.м  та водовідведення за тарифом у розмірі 12 грн за куб.м, затвердженим рішенням цієї ж Есманської селищної ради від 18.05.2017. Тобто,  Есманська селищна рада по факту є виробником послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що  виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги.  

Своїми діями  Есманська селищна рада перевищила повноваження визначені Законом України «Про місцеве  самоврядування в Україні».

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» господарська діяльність із централізованого водопостачання та водовідведення  підлягає  ліцензуванню  у  порядку  встановленому законом. Есманська  селищна рада  такої ліцензії не має.

Перевіркою питання обґрунтованості тарифів встановлено, що тарифи не є економічно обґрунтованими та сформовані в порушення Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем),  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 01.06.2011№ 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

За результатом перевірки Есманській селищній раді наданий припис  про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін з вимогою в місячний термін скасувати рішення Есманської селищної ради від 18.05.2017 «Про  затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення»  та привести ситуацію з наданням комунальних послуг у відповідність до діючого законодавства, прийнято рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.