Новини

19 Жовтня 08:21
ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОЗСЛІДУВАННЯ ГОСТРОЇ КИШКОВОЇ ІНФЕКЦІЇ В ДИТЯЧОМУ ЗАКЛАДІ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ
ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОЗСЛІДУВАННЯ ГОСТРОЇ КИШКОВОЇ ІНФЕКЦІЇ В ДИТЯЧОМУ ЗАКЛАДІ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ

В навчально-виховному комплексі с. Землянка Конотопського району 03.10.2018р. зареєстрований груповий випадок гострої кишкової інфекції. Після повідомлення про це 05.10.2018 року лікарем Дубов’язівської АЗПСМ Конотопського центру первинної медико-санітарної допомоги, спеціалістами Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області розпочато проведення епідеміологічного розслідування щодо причин та умов виникнення даного випадку.   Всього постраждало 5 дітей різновікової дошкільної групи, з них двоє дітей госпіталізовані до інфекційного відділення ЦРЛ.  Встановлений попередній діагноз: ГКІ. Гострий гастроентероколіт.

08.10.18р. діти виписані з одужанням. Заключний діагноз: гостра кишкова інфекція неуточнена, гастроентеритична форма, середнього ступеня тяжкості.

Хворі обстежені за місцем госпіталізації та за місцем проживання на кишкову групу інфекцій.  Всі контактні особи  оглянуті сімейним лікарем та обстежені на кишкову групу інфекцій. Працівники харчоблоку, дошкільної групи обстежені на носійство збудників кишкової групи інфекцій та патогенного стафілококу. Серед обстежених носіїв не виявлено.

В осередку проведено заключну дезінфекцію Конотопським міськрайонним  відділом ДУ «СОЛЦ МОЗ України». Згідно введеного в дію плану заходів по локалізації та ліквідації осередку в навчальному закладі, наданого спеціалістами Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області алгоритму дій директору НВК проведені протиепідемічні та профілактичні заходи у закладі. ЦПМСД Конотопського району протягом терміну медичного спостереження здійснювався щоденний огляд контактних осіб.

Серед обставин, що сприяли виникненню спалаху в НВК с. Землянка, під час розслідування було встановлено, що в закладі вкрай недостатньо дезінфікуючих засобів, тому не забезпечувалися поточні дезінфекційні заходи, виявлені недоліки при обстеженні харчоблоку (відсутні термометри в морозильних відділеннях холодильників, в наявності лише 1 ваги, які використовуються для зважування як сирої, так і готової продукції, зберігання харчових продуктів здійснюється без маркування (філе куряче заморожене, стегенця курячі заморожені, риба заморожена, крупи, сухофрукти).

Працівниками Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби для мікробіологічних досліджень відібрані проби води питної з водопровідного крану на харчоблоці, умивальній кімнаті, добові проби обіду за 05.10.2018р., філе куряче заморожене ТОВ «Вінницька птахофабрика», стегно куряче заморожене ПрАТ «Миронівська птахофабрика», масло Буринське солодковершкове 72,6% ТОВ «Буринський молокозавод», молоко пастеризоване 2,5% «Зарог» ТОВ «Оржицький молокозавод», яйця курячі ТОВ «АВІС-Україна» на залишковий вміст антибіотиків, сальмонельоз та направлені на дослідження до випробувальної лабораторії Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

За результатами лабораторних досліджень встановлено невідповідність вимогам за мікробіологічними показниками компоту із сухофруктів,  масла солодковершкового, молока пастеризованого 2,5% «Зарог» (в усіх зазначених зразках виявлені бактерії групи кишкової палички (БГКП), наявність яких неприпустима, а також перевищення показника колонієутворюючих одиниць (КУО) мікроорганізмів відповідно в 96 (компот), 6,2 (масло), 7,4 (молоко) разів. При дослідженні філе курячого замороженого, стегна курячого замороженого виявлено перевищення показника КУО в 6 разів. Також в змиві з чистої м’ясорубки для сирої продукції виділено БГКП та патогенний стафілокок.

Вищезазначене свідчить про порушення вимог чинного законодавства при приготуванні страв, недотримання умов виготовлення, транспортування та зберігання молока, масла та м’ясних напівфабрикатів, порушення гігієнічних вимог на харчоблоці закладу.

За результатами проведених заходів директору Землянського НВК надане розпорядження щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення епідеміологічного розслідування, а також до нього застосовані заходи адміністративного впливу.

Крім того, директору Землянського НВК та постачальникам харчових продуктів надані рішення про заборону реалізації неякісної та небезпечної продукції.

Проведена нарада у заступника голови Конотопської РДА за участю представника Держпродспоживслужби, Конотопського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», начальника відділу освіти Конотопської РДА, головного лікаря ЦПМСД Конотопського району, постачальника ФОП Лавренюк О.А. з питань розгляду випадку групового захворювання на гостру кишкову інфекцію дітей Землянського НВК, проведених заходів та попередженню подальшого виникнення захворювань в інших закладах освіти району.

Дана інформація доведена для вжиття відповідних заходів реагування до відома правоохоронних органів, голови Конотопської РДА, районному відділу освіти Конотопської РДА.

Посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

В результаті проведеної роботи послідовних випадків захворювань не зареєстровано. Заходи у вогнищі завершені 12.10.2018 року.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.