Новини

13 Квітень 15:53
ПРОБЛЕМА БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН
ПРОБЛЕМА БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН

На жаль, безпритульні тварини – одна з обов’язкових «визитівок» будь-якого міста чи селища. Не винятком стало і  м. Шостка . «Кошлатих волоцюг» часто-густо можна зустріти на площі міста, біля лікарні, в районах зупинок громадського транспорту, закладів громадського харчування та ринку і т.д.

Люди ставляться до безпритульних тварин по-різному. Хтось підгодовує з жалю, хтось намагається знайти доброго господаря для знедоленого песика, а хтось розкидає отруту.

Зграї бродячих собак можуть не лише розповсюджувати інфекційні захворювання, але й нападати на людей, захищаючи свою територю. 50 % покусів, нанесених тваринами мешканцям міста Шостка припадає на безпритульних тварин, за якими неможливо здійснювати ветеринарний нагляд та карантинування. Кількістю безпритульних тварин в місті та їх нападами на людей стали перейматись мешканці міста, контролюючі органи та депутати міської ради.

Питання безпритульних тварин  було винесено на позачергову сесію міської ради, яка відбулася 12.04.2018 року. У роботі депутатських комісій прийняли участь спеціалісти Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, яке не одноразово зверталося до керівництва міста стосовно зменшення чисельності безпритульних тварин.

Для скорочення кількості безпритульних тварин у місті депутатами міської ради було прийнято рішення:

  • розробити та затвердити «Цільову програму регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Шостка».
  • залучити до виконання робіт по скороченню кількості безпритульних тварин відповідну установу через систему електронних закупівель «PROZORRO».
  • Дотримуватися вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
  • прискорити будівництво «Карантинного майданчика для тимчасового утримання безпритульних тварин».

Ситуація з безпритульними тваринами завжди була, є і буде проблемою номер один, доки у людей не зміниться свідомість і вони не припинять викидати маленьких тваринок. Бо виявляється, що домашні улюбленці теж хочуть їсти, гуляти, ходять у туалет – вони, як діти!

Вже 12.04.2018 року  КП «Центр поводження з тваринами», м. Харків надав свою допомогу в скороченні чисельності безпритульних тварин на території м. Шостка, відловивши 21 безпритульну тварину та забравши їх до притулку.

 

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу