Новини

06 Липень 14:45
ПРОБЛЕМИ І ВИТОКИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
ПРОБЛЕМИ І ВИТОКИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

У зв’язку з загостренням деяких інфекційних захворювань тварин, 5 липня відбулося засідання Державної надзвичайної комісії при Сумській обласній державній адміністрації.

В області зареєстрований спалах АЧС. Сталося це в с. Малий Вистороп,  Лебединського району в обійсті гр. Євенко, яка мешкає  по вул. Рози    Лаптєвої, 5.

Діагноз встановлений Полтавською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби – африканська чума свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 002279
п. м./18 від 30.06.2018 року).  Рішенням ДНПК  при Лебединській РДА №8 від 01.07.2018 року введений карантин на вогнище, визначені зони захисту в радіусі 3 км  від вогнища та зона нагляду в радіусі 10 км. У неблагополучному пункті запроваджені відповідні заходи по локалізації та ліквідації інфекції.

В ході проведення заходів, на зборах громади з питань ознайомлення з протоколом рішення ДНПК при Лебединській РДА №8 від 01.07.2018р. місцевим жителем було повідомлено про виявлення трупа дикого кабана на узліссі неподалік села. На місце спрямували групу швидкого реагування з ветеринарних фахівців, які провели відбір патологічного матеріалу для лабораторних досліджень та відповіді  ветеринарно-санітарні заходи.

Звіт Полтавської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби  підтвердив діагноз – АЧС.

Ситуація не втішна, і,  як очевидно, власників свиней ні чому не вчить! Зазначене виникає в першу чергу від нехтування елементарними вимогами біобезпеки (дезбарʼєри, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття тощо). Як відомо ослаблений вірус АЧС циркулює в дикій фауні і при нагоді дякуючи нашій неупередженості попадає до організму сприйнятливої тварини.

В Україні маємо 385 випадків,  із яких – 280 – домашні свині; 91 – дикі свині та 14 інфіковані об’єкти.

Карантин продовжує діяти у 26 неблагополучних пунктах по АЧС – у 14 областях України: Одеській – 8, Донецькій – 4, Київській – 2, Тернопільській – 2, Черкаській – 2, Чернівецькій – 1, Рівненській – 1, Запорізькій – 1, Волинській – 1, Полтавській – 1, Закарпатській 1, Дніпропетровській  – 1 та Сумській – 1.

Небезпеку та загрозу здоров’ю тварин і людей несуть також такі захворювання як лейкоз ВРХ, сказ тварин.  На сьогодні ми маємо один неблагополучний пункт по лейкозу ВРХ в ТОВ АФ «Хоружівка», с.Хоружівка, Недригайлівського р-ну. На сьогодні вже проводиться другий етап оздоровлення. Отримано три поспіль негативні результати  по РІД. Залишилося отримати два негативних результати з інтервалом 30-45 днів. На сьогодні нас занадто турбує ситуація серед поголів’я ВРХ в домогосподарствах громадян. Так із наявного поголів’я корів понад 40 тис. голів досліджено понад 20 тис. голів. Виявлено РІД+ більше 1тис.гол, що складає 2,5% від наявного.

В розрізі районів: Недригайлівський – близько 400 гол., Роменський – 179, Л. Долинський – 175, Буринський – 153. В інших районах теж є вияви, але значно менші.  Це говорить про недостатній рівень виконання відповідних заходів, визначених Інструкцією з профілактики та оздоровлення ВРХ від лейкозу. З року в рік служба виділяє хворих тварин, вони в більшості залишаються утримуватись на загальних підставах. Тим самим відбувається зараження та поширення інфекції серед тварин  через пряму чи непряму контамінацію. Це захворювання має неабияку важливість серед власників ВРХ, так як несе великі збитки в сім’ї, а також через молоко не виключається негативний вплив на здоров’я  людей.

Сказ тварин! Захворювання невиліковне, приводить 100% до загибелі тварини чи смерті людини.  В цьому році спостерігається значний сплеск  в порівняння з минулим: 45 випадків сказу тварин, проти – 6. Благополучні по сказу: Недригайлівський, С-Будський та Ямпільський райони, міста Суми, Конотоп, Ромни.

Неблагополучні: Путивльський, Сумський  по 5 випадків захворювання; Глухівський, Конотопський, Краснопільський, Охтирський, Роменський, Шосткинський по 3; Білопільський, Буринський, В.Писарівський, Кролевецький, Лебединський, Л.Долинський, м.Шостка по 2; Тростянецький, м.Глухів, м.Охтирка по 1.  По видам : 15 - лисиці, 15 – коти, 12- собаки, 1- ВРХ, 2- ДРХ.

 Основна причина – відсутність пероральної імунізації дикої фауни, а також неналежна увага до проблеми з боку деяких керівників територіальних установ та органів місцевого самоврядування. 

Масова загибель бджіл! Ситуацію, яка склалася цього року можна без перебільшення охарактеризувати, як жахливою. По перше застосування пестицидів подекуди сумнівної безпечності набуло безконтрольного характеру. Це в свою чергу несе непередбачену шкоду екології, попадаючи в оточуюче середовище, а також продукти харчування та корми. По друге, знищуються корисні комахи, не тільки бджоли, а і інших запилювачі. В  кінцевому результаті потерпає здоров’я людини. На сьогодні маємо постраждалих понад 30 пасік та близько 1000 бджолосімей. Слід зазначити, що порушення законодавства відбувається з двох сторін, як аграріїв, які не повідомляють про  час та терміни проведення заходів по обробці сільськогосподарських угідь, так і самих пасічників, які в більшості своїй, незареєстровані, не паспортизовані  відповідним чином та незаявлені про кочівлю пасіки.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.