Новини

25 Квітень 14:49
ПРОФІЛАКТИКА СКАЗУ І НЕ ТІЛЬКИ, НА ЧАСІ!
ПРОФІЛАКТИКА СКАЗУ І НЕ ТІЛЬКИ, НА ЧАСІ!

25 квітня відбулося загальнообласне засідання, в режимі відеоконференції, Державних надзвичайних комісій при облдержадміністрації, при районних державних адміністраціях та при міськвиконкомах. Із вступним словом виступив перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації - голова комісії В. Акпєров.

В засіданнях прийняли участь голови та члени ДНПК всіх рівнів, також запрошені представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій по захисту тварин.

В ході заходу розглянуті питання:

  • профілактики сказу та усунення ризиків виникнення зоонозів;
  • проблеми лейкозу та туберкульозу ВРХ;
  • попередження отруєнь бджіл.

З інформацією про роботу громадської організації «Зооконтроль» щодо планування, організації та здійснення заходів з регулювання чисельності безпритульних тварин виступив керівник проекту А. Ревенко.

Відомо, сказ – невиліковна інфекція, в поточному році виявлено 11 спалахів хвороби, дещо менше ніж на цей період минулого року (27), в Буринському, Глухівському, Лебединському, Недригайлівському, Охтирському районах та м. Суми, Ромни, Шостка. В роботі необхідно враховувати географію, це захворювання реєструється в Російській Федерації, в сусідніх Білгородській, Курській областях. Також неблагополучні є, Харківська, Полтавська та Чернігівська області. Тому необхідний комплексний підхід у профілактиці сказу, включаючи пероральну, парентеральну вакцинації, жорсткий контроль за утриманням домашніх тварин та регулювання безпритульних тварин гуманним методом.

З метою профілактики сказу Держпродспоживслужбою заплановані весняна та осіння кампанії по проведенню пероральної вакцинації проти сказу диких м’ясоїдних тварин. До цього державними лікарнями ветеринарної медицини по області проводяться щеплення домашніх котів та собак, але в нас є ще і безпритульні тварини з якими необхідно теж проводити профілактичні заходи (близько 40 тисяч гол.). Тому питання потребує безпосередньої участі і органів місцевого самоврядування!

Також викликає занепокоєння ситуація з захворюванням на лейкоз великої рогатої худоби. Лейкоз ВРХ – інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів з порушенням їх дозріванням, що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та утворення в них злоякісних пухлин. Період від захворювання до клінічного прояву може тривати роками, вірус буде виділятися з організму тварини з природними виділеннями, забруднювати оточуюче середовище та заражати іншу худобу, так як джерелом збудника є заражені вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях інфекційного процесу.

У хворої тварини відбуваються негативні зміни в молоці і м’ясі та накопичення в них шкідливих для організму тварин і людей продуктів обміну зокрема метаболітів триптофану, які мають канцерогенну дію.

Основними заходами боротьби є:

  • рання діагностика;
  • чітке знання епізоотичної ситуації в кожному стаді;
  • негайне виведення зі стад інфікованих та їх ізоляція з наступним забоєм;
  • проведення чіткого обліку, нумерації та ідентифікації тварин;
  • дотримання ветеринарно-санітарних правил на фермах;
  • дотримання асептики і антисептики при масових обробках тварини (нумерація ,взяття крові, вакцинація, алергічні дослідження, лікування тощо);
  • проведення ретельної дезінфекції тваринницьких приміщень та обладнання після кожного дослідження тварин і ізоляції вірусоносіїв;

Наближається гаряча пора у аграріїв рослинників та бджолярів. На території області в минулому році постраждало 76 пасік (860 бджолосімей), тому до початку медозбору необхідно власникам заявитися та клінічно і лабораторно обстежити свої пасіки, за необхідності зареєструватися та отримати ветеринарно-санітарні паспорти. Кожне переміщення пасіки повинне бути заявлене перед органами Держпродспоживслужби, органами місцевого самоврядування та аграріями, які займаються рослинництвом на сільгоспугіддях куди намічена кочівля пасіка. Необхідно всім без винятку зацікавленим сторонам виконувати вимоги Законів України «Про бджільництво», «Про пестициди і агрохімікати», «Про ветеринарну медицину», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», нормативно-правових підзаконних актів «Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл», «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів» та інших.

За результатами засідання були прийняти відповідні рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.