Новини

22 Серпень 10:28
Проходження оздоровчо-відпочинкової кампанії 2018 року в Сумській області
Проходження оздоровчо-відпочинкової кампанії 2018 року в Сумській області

На виконання доручень Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 06.06.2018 № 18688/1/1-18 (далі – Доручення) до листа Міністерства соціальної політики України від 05.05.2018 № 8587/0/2-18/37 щодо вжиття заходів для вирішення питань, пов’язаних з оздоровленням та відпочинком дітей влітку 2018 року та від 17.07.2018 № 29476/0/1-18 за фактом масового отруєння дітей в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко» (Донецька область), відповідно до завдань, визначених розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.05.2018 № 301-ОД «Про організацію оздоровлення відпочинку та зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2018 року» спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області в межах визначених законодавством повноважень здійснюються заходи щодо контролю за безпекою перебування дітей в оздоровчих колективах, в т. ч. з питань профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь.

З метою готовності закладів до роботи в оздоровчий період та в ході І і ІІ оздоровчих змін  здійснено 768 перевірок та обстежень за участі працівників Держпродспоживслужби.

Спільно з Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації здійснені комплексні обстеження стану організації  харчування дітей в 13 освітянських закладах оздоровлення та відпочинку Лебединського, Путивльського та Конотопського районів. В результаті обстеження основними проблемними питаннями стало невиконання норм харчування в частині недостатнього споживання дітьми продуктів, багатих білками тваринного походження (м'яса, риби, сиру твердого та м'якого), вітамінами та мінеральними речовинами за рахунок збільшення продукції, що містить прості вуглеводи (хліб, макаронні вироби, цукор, картопля). У зв’язку з цим, харчова та енергетична цінність раціону не відповідала енерговитратам дітей. За результатами Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації було поінформовано листом від 06.07.2018 № 04.1 – 13/6923.

11.07.2018 року виданий наказ по Головному управлінню Держпродспоживслужби в Сумській області № 1108-ОД щодо посилення заходів для запобігання ускладненням санепідситуації під час оздоровчої кампанії.

З 12.07.2018 розпочаті позапланові перевірки оздоровчих закладів, що функціонують у ІІ оздоровчу зміну з застосуванням лабораторних досліджень. На 27.07.18 перевірено 5 закладів.

Слід відмітити відповідальність керівництва заміських таборів «Космос» (ПК НГВУ «Охтирканафтогаз»), «Світлий» (відділу освіти Шосткинської ради (колишній ВАТ «АК «Свема»), «Лісний» (КП «ШКЗ «Імпульс»), «Зорька» (відокремлений підрозділ Державного галузевого об’єднання «Південно-західна залізниця»), «Зірка» (профспілкової організації АПК), які самостійно звернулись до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області із заявами провести позапланові обстеження своїх закладів.

Суттєві порушення гігієнічних вимог на харчоблоці встановлені та підтверджені дослідженнями при перевірці заміського табору «Зорька» (відокремлений підрозділ Державного галузевого об’єднання «Південно-західна залізниця»), де при лабораторному дослідженні 20 змивів в 11 зразках змивів з обладнання, посуду, рук та одягу працівників були виділені стафілококи, в 4 зразках - бактерії групи кишкової палички, що є прямою передумовою виникнення епідускладнень. Питома вага незадовільних проб склала 65%.

За результатами направлено припис № 12-01/678 від 20.07.2018 з кінцевим терміном усунення порушень до 01.08.18 року, кухар відсторонений від роботи та направлений до ЛОР-лікаря для додаткового обстеження та лікування.

Крім того за результатами досліджень води свердловини виявлено перевищення рівня загального заліза до 10 разів, що потребує ревізії мережі та встановлення фільтрів для усунення невідповідностей, про що було наголошено ще при відкритті закладу перед першою зміною.

В таборі «Космос» (ПК НГВУ «Охтирканафтогаз») під час лабораторного обстеження встановлено наявність стафілококів у змивах з чистого посуду ( 3 з 20 відібраних або 15%)

5 заміських дитячих таборів було обстежено фахівцями Держпродспоживслужби області в складі атестаційних комісій управління молоді та спорту. І хоча більшу увагу було приділено матеріально-технічному потенціалу закладів, слід звернути увагу і на питання дотримання санітарного законодавства.

Зокрема, у заміському наметовому таборі «Табір Миру», що розташований в с. Запсілля Краснопільського району виявлені порушення щодо облаштування кухні, столи не мають гігієнічного покриття, не обладнані ногомийки. Найкритичнішим є використання в душових кабінах води з річки, яка не досліджена на показники безпеки.

У заміських таборах «Вогник» Роменського району та «Восход» Путивльського району багаторічна експлуатація сантехобладнання та проведення лише косметичного ремонту призвело до того, що в процесі експлуатації протягом 2 оздоровчих змін санітарно-технічний стан надвірних туалетів, умивальників, ногомийок, душових значно погіршився. Звертають на себе увагу неналежне їх утримання та дезінфекція.

З 12.07.2018 здійснюються позапланові перевірки із застосуванням лабораторних досліджень за зверненнями керівників та власників оздоровчих закладів, що функціонують у ІІ оздоровчу зміну. Всього перевірено 15 закладів, у 7 з яких виявлені порушення санітарного законодавства, за результатами підготовлені керівникам направлені приписи.

Зокрема порушення гігієнічних вимог на харчоблоках оздоровчих закладів, що підтверджені  лабораторними дослідженнями  встановлені при перевірці заміського табору «Зорька» (ДТГО «Південно-західна залізниця»), «Зоряний» КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради та спортивно-оздоровчому таборі «Орлятко» ПАТ «Сумбуд», «Зірка» профспілки працівників АПК Конотопського району.

За результатами проведених позапланових перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку винесено 8 приписів: ДОТ «Зорька» ДТГО «Південно-західна залізниця» Конотопського району ДОТ Зірка профспілки працівників АПК Конотопського району, «Мрія» відділу освіти Конотопської міської ради, ВП ДОЦ «Чайка ПАТ СМВО, ДОТ «Сонячний АТ «Насосенергомаш», ОТ «Зоряний» КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради, спортивно-оздоровчий табір «Орлятко» ПАТ «Сумбуд», ДОЗ «Універ» СумДУ.
Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.