Новини

11 Вересень 11:14
Протруєння насіння – запорука високого врожаю!
Протруєння насіння – запорука високого врожаю!

Протруювання насіння є одним із найбільш важливих та обов’язкових заходів у технології вирощування сільськогосподарських культур, що дає можливість захистити молоді проростки на ранніх етапах розвитку. Актуальність цього заходу постійно зростає, адже останніми роками спостерігається  погіршення фітосанітарного стану посівів, а саме збільшення випадків прояву сажкових хвороб, фузаріозної та гельмінтоспоріозної гнилей. Це відбувається у результаті порушення технології вирощування, недотримання сівозміни чи схем захисту.

На сьогодні в Україні  зареєстрований широкий спектр протруйників, які здатні контролювати комплекс хвороб, збудники яких передаються насінням, через ґрунт та рослинні рештки.  Всі  вони належать до системної або контактно - системної дії, містять одну чи декілька діючих речовин.  Контактні фунгіциди знищують фітопатогени,  які знаходяться на поверхні насінини та у ґрунті, системні – абсорбуються тканинами насіння і знищують внутрішню інфекцію. Важливо використовувати препарати з декількома діючими речовинами в своєму складі коли в точці нанесення концентрація системної діючої речовини падає, то контактна речовина продовжує діяти. Також немало важливим аспектом на який потрібно звернути увагу – це необхідність застосовування  протруйників, які не тільки ефективні проти фітопатогенів, але й протистоять стресовим умовам (недостача вологи).

Протруюють насіння завчасно або перед посівом, строки обробки в першу чергу  повинні  визначатися  видом патогенів, вибором протруйника та станом насіння. Для досягнення максимального ефекту препарат повинен рівномірно  наноситися, що забезпечується належною технологією обробки та якістю протруювання, першочерговими умовами якого є використання насіннєвого матеріалу з високими сортовими та посівними властивостями (сортова чистота, схожість, вологість, маса 1000 зернин, натура).

Також нагадуємо, що при проведенні будь яких робіт з пестицидами та агрохімікатами необхідно дотримуватися правил їх застосування, робітники повинні допускатися по наряду при наявності посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт та допуска виданого на підставі медичної книжки встановленого зразка.

Бажаємо Вам гарних врожаїв!!!

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.