Новини

21 Листопад 13:33
Проведено епідеміологічний тренінг
Проведено епідеміологічний тренінг

Заразний вузликовий дерматит (ЗВД)  - це нова транскордонна хвороба, що поширюється по усій території Близького Сходу, Туреччини, Балканського півострову, Кавказу, та Східної Європи. Проникнення вірусу ЗВД в інтактні стада спричиняє значні економічні втрати у зв’язку із загибеллю ВРХ, зниженням рівня продуктивності худоби, витратами на програми вакцинації і, що найголовніше, через наслідки для торгівлі. Ризик проникнення вірусу із зараженої території в країни, вільні від хвороби, особливо високий у тих випадках, якщо країни мають спільні кордони і торгові шляхи (як офіційні так і неофіційні). І Україна знаходиться саме у такій ситуації.

Наразі поширення ЗВД спричиняє значний негативний вплив на устрій життя у сільській місцевості, де жителі значно залежать від скотарства, і може призвести до значних втрат прибутків для фермерів, що потрапили у спалах. Наслідки на загальнонаціональному рівні не менш руйнівні, оскільки наявність хвороби спричиняє торгівельні обмеження. І масштаб згаданих негативних наслідків тільки зростатиме, тому що вірус поширюється не лише територією уражених країн, але й сусідніх.

З метою підготовки до небезпеки Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) в рамках проекту «Посилення регіональної готовності, профілактики і боротьби із нодулярним дерматитом в Україні» 20 листопада поточного року в м. Київ було проведено епідеміологічний тренінг щодо підвищення обізнаності стосовно нодулярного дерматиту у якому прийняли участь представники Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

До відому: заразний вузликовий дерматит – вірусне захворювання великої рогатої худоби та буйволів, яке передається кровосисними комахами та характеризується лихоманкою, зниженням продуктивності, виснаженням, ураженням лімфатичної системи, очей та слизових оболонок, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, появою на шкірі вузликів, у тяжких випадках тварини гинуть (до 10%).

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу