Новини

21 Січень 10:05
Проведено засідання з питань профілактики інфекційних захворювань тварин та отруєнь бджіл
Проведено засідання з питань профілактики інфекційних захворювань тварин та отруєнь бджіл

Під головуванням першого заступника облдержадміністрації 18 січня 2019 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській обласній державній адміністрації. В ході заходу розглянуто питання профілактики сказу, африканської чуми свиней, заразного вузликового дерматиту ВРХ, лейкозу, високопатогенного грипу птиці та попередження отруєнь бджіл у 2019 році. Заслухано доповіді начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області В. Науменка, головного спеціаліста відділу лісового господарства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства В. Жмурка, заступника голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Липоводолинській районній державній адміністрації, начальника районного управління Держпродспоживслужби О. Любченко, голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснопільській районній державній адміністрації С. Хрупи.

Щодо сказу, то за 2018 рік в області виявлено 81 позитивних випадків цього захворювання: 27 лисиць (137 досліджених), 26 котів (58), 19 собак (66) решта 9 інші тварини. Сказ реєструється в сусідніх областях Російської федерації: у Білгородській, Курській областях зареєстровано більше 1000 випадків. Для профілактики цього захворювання в дикій фауні восени за допомогою авіатранспорту було проведено пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин. Наразі триває контроль ефективності проведеної роботи.

По африканській чумі свиней із шести неблагополучних пунктів виявлених у 2018 році на території Сумської області, всі оздоровлені, всього на території України було виявлено 148 випадків, з них 39 по диким свиням – це менше ніж у 2017 році. Продовжується поширення АЧС також в інших країнах: Бельгії, Болгарії, Угорщині, Китаї, Латвії, Литві, Польщі, Румунії, Молдові, Чехії, Монголії. На території Росії у минулому році виявлено 109 випадків цієї хвороби.

Гостро стоїть питання лейкозу ВРХ, за минулий рік виділено в приватних домоволодіннях 1725 голів РІД+ тварин, найбільше у Недригайлівському – 537 гол., Л.Долинському – 298 гол., Роменському – 276 гол., В.Писарівському – 168 гол., Ямпільському районах – 104 гол.

Продовжується поширення у світі захворювання ВРХ на заразний вузликовий (нодулярний) дерматит. На території РФ у минулому році виявлено 64 випадки цього захворювання (Курганська, Саратівська, Волгоградська, Оренбурзька, Самарська, Свердловська, Челябінська області). Реєструється ці інфекційна хвороба в Болгарії, Румунії, Туреччині, Греції, а отже є загроза потрапляння збудника в  Україну.

За результатами розгляду питань порядку денного прийнято ряд рішень на виконання рішення ДНПК при Кабінеті Міністрів України від 20.12.2018 з метою упередження загроз та вирішення поставлених завдань.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.