Новини

12 Липень 19:07
Розгляд звернень щодо Попівського експериментального заводу на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області
Розгляд звернень щодо Попівського експериментального заводу на контролі Головного управління Держпродспоживслужби  в Сумській області

За численними зверненнями мешканців міста Конотоп на Урядову Гарячу лінію стосовно забруднення атмосферного повітря на території міста, який заявники пов’язують з діяльністю ДП «Попівський експериментальний завод» Конотопським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області невідкладно було ініційовано розгляд даного питання на рівні голови Конотопської районної державної адміністрації з запрошенням керівництва ДП «Попівський експериментальний завод».

Спільно з адміністрацією Попівського експериментального заводу було обстежено територію майданчика бардонакопичувачів підприємства за межами села Попівки, куди утилізуються як виробничі стоки, так і відходи господарсько-фекальної каналізації від населення села Попівки Конотопського району.

Враховуючи порушення не тільки санітарного, а й природоохоронного законодавства, для всебічного вивчення даної ситуації Конотопським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області звернення громадян для одночасного розгляду в межах компетенції направлено до Державної екологічної інспекції Сумської області.

Крім того перед головою РДА порушено питання створення робочої групи з залученням всіх причетних служб для всебічного розгляду звернень громадян, що на даний час залишається невирішеним.

Конотопським міськрайонним відділом ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведені лабораторно-інструментальні дослідження вмісту шкідливих речовин в атмосферному повітрі. За результатами досліджень Конотопським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області директору ДП «Попівський експериментальний завод» направлені пропозиції щодо вжиття заходів по усуненню причин та умов, що сприяють забруднення атмосферного повітря (на межі санітарно-захисної зони – 300 метрів від бардовідстійника, концентрація аміаку в максимально разовій концентрації вдвічі перевищувала гігієнічний норматив і становила 0,4 мг/м3 при ГДК 0,2 мг/м3).

За ініціативою начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталія Моісеєнка 09.07.2019 року проведена робоча нарада в Конотопській РДА з залученням адміністрації підприємства.

За її результатами директор ДП «Попівський експериментальний завод» звернувся з заявою про позачергове санітарно-епідеміологічне обстеження підприємства з метою контролю за поводженням з відходами, захисту атмосферного повітря. Наразі обстеження заводу, після якого будуть прийняті відповідні рішення, триває.

09.07.2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області направлено інформацію щодо даної ситуації на адресу в. о. голови Сумської ОДА з пропозицією розглянути питання на рівні обласної державної адміністрації.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.