
Управління захисту споживачів розпочало свою роботу щодо перевірок роботи ювелірних магазинів. Всього протягом 2020 року заплановано перевірити 12 профільних підприємств.
Перша ж перевірка показала, що вказані підприємства працюють з порушеннями правил торгівлі ювелірними виробами.
Для обізнаності споживачів при придбанні ювелірних виробів, хочемо надати поради на що потрібно звертати увагу при придбанні ювелірних прикрас.
Насамперед, потрібно знати, що роздрібна торгівля ювелірними виробами регламентується Правилами роздрібної торгівлі ювелірними виробами та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Згідно вказаних правил торгівля здійснюється через спеціалізовані магазини, спеціалізовані відділи (секції) магазинів із універсальним асортиментом товарів, а також за допомогою засобів дистанційного зв’язку. При цьому продаж ювелірних виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів) та з рук забороняється.
Ювелірні вироби як вітчизняного, так і іноземного виробництва під час продажу повинні мати товарні ярлики.
Товарний ярлик ювелірних виробів передбачає наявність такої інформації: найменування або товарний знак підприємства-виробника, найменування виробу або його шифр, найменування сплаву металу та його проба, маса виробу, номер (розмір) каблучки або браслета, найменування каменю та його маса, а також позначки “виріб був у вжитку” або “б/в” для ювелірних виробів, які були у вжитку.
Торгівля ювелірними виробами з дорогоцінних металів здійснюється суб’єктами господарювання тільки за наявності відбитка державного пробірного клейма України.
Торгівля ювелірними виробами без відбитків державного пробірного клейма України забороняється.
У разі порушення ваших прав, як споживача, Ви можете звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою м. Суми, вул. Гамалія, 25 або за тел. 77-90-46.