Новини

25 Січень 15:24
ЩОДО СИТУАЦІЇ ПО СКАЗУ ТВАРИН В ОБЛАСТІ
ЩОДО СИТУАЦІЇ ПО СКАЗУ ТВАРИН В ОБЛАСТІ

З початку цього року виявлено 5 випадків цього захворювання в Лебединському, Недригайлівському, Охтирському районах та м. Суми. Сказ підтверджено у 2 котів, 2 собак та лисиці.

У відповідності до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу № 000083 від 18.01.2019 Сумської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів сказ підтверджено у лисиці, труп якої виявлено на території Сумського державного університету, м. Суми; у собаки, який належав жителю с. Рибальське, Охтирського району (звіт про результати дослідження біологічного матеріалу № 000090 від 22.01.2019) та собаки, який належав жительці с. Вакулки, Недригайлівського району (звіт про результати дослідження біологічного матеріалу № 000104 від 24.01.2019). Обидві собаки не були щеплені у 2018 році, одна з тварин мала контакт з лисицею у вересні та утримувалась безприв’язно (могла мати контакт з хворими дикими і безпритульними тваринами), інша тварина приблудна, та потрапила в господарство близько місяця тому. На підставі рішень Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій в неблагополучних пунктах проводяться оздоровчі заходи.

Головне управління Держпродспоживслужби вкотре нагадує про своєчасну профілактику сказу (щеплення тварин) та дотримання правил їх утримання, адже захворювання невиліковне і завжди закінчується смертю хворого.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.