Новини

25 Січень 15:24
ЩОДО СИТУАЦІЇ ПО СКАЗУ ТВАРИН В ОБЛАСТІ
ЩОДО СИТУАЦІЇ ПО СКАЗУ ТВАРИН В ОБЛАСТІ

З початку цього року виявлено 5 випадків цього захворювання в Лебединському, Недригайлівському, Охтирському районах та м. Суми. Сказ підтверджено у 2 котів, 2 собак та лисиці.

У відповідності до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу № 000083 від 18.01.2019 Сумської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів сказ підтверджено у лисиці, труп якої виявлено на території Сумського державного університету, м. Суми; у собаки, який належав жителю с. Рибальське, Охтирського району (звіт про результати дослідження біологічного матеріалу № 000090 від 22.01.2019) та собаки, який належав жительці с. Вакулки, Недригайлівського району (звіт про результати дослідження біологічного матеріалу № 000104 від 24.01.2019). Обидві собаки не були щеплені у 2018 році, одна з тварин мала контакт з лисицею у вересні та утримувалась безприв’язно (могла мати контакт з хворими дикими і безпритульними тваринами), інша тварина приблудна, та потрапила в господарство близько місяця тому. На підставі рішень Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій в неблагополучних пунктах проводяться оздоровчі заходи.

Головне управління Держпродспоживслужби вкотре нагадує про своєчасну профілактику сказу (щеплення тварин) та дотримання правил їх утримання, адже захворювання невиліковне і завжди закінчується смертю хворого.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу