
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє про зміни окремих заходів державного контролю, які стосуються ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів тваринного походження та композитних продуктів з метою забезпечення продовольчої безпеки держави.
У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні наша держава потребує значних обсягів продовольства для забезпечення особистого складу збройних сил України та населення. Тому, Держпродспоживслужба змінює умови щодо режиму імпорту вантажів, які буде враховано під час комунікацій із партнерами, які постачатимуть продовольчі товари та гуманітарну допомогу.
Враховуючи вищезазначене, на період воєнного стану можливе ввезення (пересилання) на митну територію України вантажів з харчовими продуктами тваринного походження та композитними продуктами у супроводі міжнародних сертифікатів, форма яких встановлена законодавством ЄС, складених (заповнених) англійською мовою або мовою країни-експортера (країни походження), а також складених українською мовою, крім найменування відправника (експортера) та отримувача (імпортера) вантажу, їхньої адреси, торговельної марки та назви (опису) продукту, якщо ці відомості зазначено англійською мовою. Форма міжнародного сертифіката може бути складена не українською мовою лише у випадку, якщо зазначена форма буде супроводжуватися перекладом на українську мову (відповідно до вимог Додатка XII Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони). Зазначений переклад засвідчується оператором ринку або особою, відповідальною за вантаж.
Зазначені умови зміни режиму імпорту застосовуватимуться виключно до вантажів, що відповідають таким вимогам:
1) походять з території країн-членів ЄС;
2) складаються з харчових продуктів/композитних продуктів, які пройшли відповідну термічну обробку;
3) не становлять ризик занесення на територію України хвороб, внесених до списку хвороб, затвердженого Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (МЕБ), чи інших хвороб, які становлять загрозу для здоров’я людини та/або тварини.