Новини

05 Вересень 11:21
ШКОДОЧИННА ГУСІНЬ
ШКОДОЧИННА ГУСІНЬ

Для кожного господаря сад є безцінним багатством, для всього людства лісові насадження є красою і затишком, тому захист від шкідників, а саме від карантинних шкідливих організмів стає найгострішою проблемою сьогодення.

Американський білий метелик вже давно відомий на теренах України, ймовірність його розповсюдження є кожен рік. Він вже наступає і на нашу  область…

Батьківщиною американського білого метелика (АБМ) є Північна Америка. У 1939-1940р.р. шкідника випадково завезли з вантажем з Північної Америки до Європи (в Угорщину). В Україні АБМ вперше виявлено у 1952 році в Закарпатській області. Американський білий метелик – білосніжний, з шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Живе 8—10 діб. Самки відкладають яйця на нижню частину листка, після чого гинуть. Гусениці, що відродилися одразу починають харчуватися листям. Життя гусениць триває 35—45 діб, але за цей час вони встигають завдати непоправної шкоди рослинам. Метелик розвивається у двох генераціях. Зимує у стадії лялечки у тріщинах кори, опалому листі, ґрунті, упаковці, ящиках.

Гусінь американського білого метелика надзвичайно шкодочинна. АБМ небезпечний для майже 300 видів рослин. Серед садових дерев найбільш уразливі шовковиця, яблуня, груша, слива, айва, черешня, горіх. Вони повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Така дефоліація насаджень призводить до порушення обмінних процесів у рослинах та їх ослаблення, у підсумку чого знижуються врожайність та захисна, декоративна, естетична функція насаджень, погіршуються умови існування фауни. Гусениці поїдають листя – шість-вісім гнізд шкідника на плодовому дереві здатні повністю його знищити.

Поширюється АБМ транспортними засобами при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів. Середня швидкість розповсюдження у країні становить 30—40 км на рік. Агротехнічні заходи полягають у збиранні та знищенні гусениць та кладок яєць АБМ. Гілки з гніздами обрізають і спалюють. Одне незнищене гніздо дасть тисячі таких у наступному році. Для ліквідації вогнищ АБМ обробляють плодові сади та лісосмуги інсектицидами, дозволеними до використання в Україні.

В разі виникнення питань  та за більш детальною інформацією стосовно американського білого метелика звертайтесь до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області: м. Суми, вул.. Гамалія, 25 тел. 77-90-25

 

Головний спеціаліст-

державний фітосанітарний інспектор                                                            О. ВАСИЛЕГА

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.