Новини

25 Вересень 13:09
Швидко, на жаль не завжди на користь!
Швидко, на жаль не завжди на користь!

Частий перекус у закладах швидкого харчування може привести любителів «фаст-фудів» до частих відвідувань туалетної кімнати, аптеки чи навіть лікарні. Так останнім часом збільшилася кількість скарг, що надходять до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, в яких споживачі повідомляють про отруєння після вживання страв швидкого приготування, що були придбані в закладах, які виготовляють шаурму, хот-доги, бургери, тістечка та ін.

У ході проведення позапланових заходів інспекторами Держпродспоживслужби було виявлено ряд порушень щодо дотримання оператором ринку гігієнічних вимог, а саме: в кафе «Фаст фуд Алі баба», що провадить господарську діяльність на території ринку СКД, м. Суми, продавчиня, що видавала товар та приймала гроші працювала без рукавичок, робочі поверхні були брудні, стеля та витяжка знаходилися в занедбаному стані, з наявністю кіптяви, з відлущенням фарби та іржі. Також було встановлено зберігання продукції з порушенням температурного режиму.

В кафе - барі із сонячною назвою «Дубай», що здійснює господарську діяльність по вул. Воскресенській 8А, м. Суми суб’єкт господарювання відмовлявся допускати інспекторів для проведення перевірки. Після виклику інспекторами поліції, та в її присутності було проведено захід, під час якого були виявлені наступні порушення: відсутні медичні книжки у персоналу, холодильне обладнання без приладів вимірювання температури, кухня брудна, з накопиченням мотлоху, мундштуки кальянів миються разом з посудом брудними ганчіркою та скребком, робочі поверхні та обладнання вкриті золою від приготування кальянів. За результатами перевірок інспекторами було складено приписи та протоколи про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». При повторній перевірці на виконання припису «Фаст фуд Алі баба» інспекторами було зафіксовано повне усунення оператором ринку всі зазначені у приписі невідповідності: був проведений капітальний ремонт із заміною обладнання, посуду та придбано спецодяг для персоналу. В кафе-барі «Дубай» при повторному інспектуванні інспекторів знову намагалися ввести в оману та не допустити до перевірки, мотивуючи тим, що не отримали документи після попередньої перевірки. Та після поштового підтвердження про отримання, спеціалістам вдалося перевірити «Дубай» і зафіксувати антисанітарію та безлад – повне невиконання припису, про що було складено протокол.

Отже, любителям «фаст-фуду» рекомендуємо, перш ніж купувати страву у закладах швидкого харчування, слід звернути увагу: на чистоту обладнання, на якому вона готується, чим протирається поверхня на яку кладуть продукт – свіжою серветкою, чи старою ганчіркою. Чи персонал має головні убори та одноразові рукавички. В разі, коли після вживання Ви все ж таки відчули себе зле – радимо звернуться до лікаря, так як зволікання в більшості своїй може привести до фатальних наслідків.

Для операторів ринку Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області наголошує, що з 20 вересня 2019 року в закладах громадського харчування та роздрібної торгівлі харчовими продуктами згідно чинного законодавства повинна бути впроваджена система НАССР, контроль та нагляд якої здійснюється за відповідним актом.

Недобросовісним суб’єктам господарювання нагадуємо, що згідно українського законодавства порушення встановлених гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб-підприємців – у розмірі шести мінімальних заробітних плат, невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів) посадової особи компетентного органу, тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб-підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

І головне пам’ятати, що найцінніше – це життя та здоров’я споживачів, які довіряють улюбленим закладам.

                                 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.