Новини

18 Лютий 11:43
Спеціалістами Держпродспоживслужби Путивльського району було надано інтерв’ю кореспонденту газети «Путивльські відомості»
Спеціалістами Держпродспоживслужби Путивльського району було надано інтерв’ю кореспонденту газети «Путивльські відомості»

Про свою роботу, підсумки минулого року, та плани на майбутнє читачам «Путивльських відомостей» коротко розповіли ведучі спеціалісти підрозділів.

Надія Люшина, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів, повідомила що протягом 2018 року спеціалістами управління проведені 15 планових, та 8 позапланових перевірок із метою перевірки виконання вимог приписів планових перевірок.

Найпоширенішими серед виявлених нашими інспекторами були порушення операторами ринку вимог гігієни до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва, продажу. А це недбале їх відношення до своїх обов’язків навіть. Головним управлінням впродовж 2018 року було проведені кілька семінарів по цих питаннях.

На 2019 рік районним управлінням заплановані 38 перевірок.

– Які санкції несе оператор ринку за порушення?

– Штрафні санкції сьогодні є дуже суттєвими: адже штраф за порушенням вимог гігієни до харчових продуктів складає шість мінімальних заробітних плат (А це станом на 01.01.2019 року – 25038 грн.)

– Доводилося чути нарікання: інспектори приходять несподівано…

– З цього приводу хотіла б нагадати: згідно Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти…», перевірки державного контролю, крім аудиту, здійснюються без попередження та з відеофіксацією.

А про щорічні плани державного контрою та перевірок на своїх підприємствах, оператори ринку можуть дізнатися на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Також хочу звернути увагу, що відповідно до вимог Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» державній реєстрації підлягають потужності виробництва або обігу харчових продуктів на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу – заклади роздрібної торгівлі, громадського харчування, оптові бази, палатки, кіоски, та т. ін..

За невиконання вимог оператор ринку також несе відповідальність згідно законодавства. Оператори ринку можуть надати заяви про державну реєстрацію потужності до районного управління чи до Головного управління в м. Суми.

– Серед людей вперто ходять чутки про беззахисність споживачів, та неякісні, переповнені антибіотиками та нітратами товари…

– При підозрі на неякісність харчових продуктів, питної води чи інших випадках порушень на продовольчому ринку, людині достатньо написати заяву в районне управління Держпродспоживслужби. І воно буде мотивацією для отримання дозволу на позапланову перевірку підприємства чи торгової точки і при необхідності, детального лабораторного аналізу підозрілої продукції.

Олена Риндич, директор Путивльської міжрайонної державної лабораторії:

– Наша лабораторія, яка обслуговує Путивльський, Буринський та Глухівський райони, є основною складовою частиною профілактичної роботи та дієвим інструментом інспекторського контролю. На сьогоднішній день ми маємо повноваження на проведення досліджень по 186 (!) показниках, тож достойно конкуруємо з приватними лабораторіями, які працюють в торговельних мережах. Ми, як державна лабораторія, необхідні також для моніторингу інфекційних захворювань тварин чи птахів, чистоти питної воді та безпечність продуктів харчування тваринного та рослинного походження. У цьому напрямку працюють і лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на продовольчих ринках. Тож, завдяки нашим спеціалістам населення може вважати себе надійно захищеним від неякісної продукції.

Юрій Рязанов, в.о. начальника Путивльської лікарні ветеринарної медицини:

У минулому та новому, 2019 році, окрім планових заходів під особливим контролем наших спеціалістів були особливо небезпечні хвороби тварин.

Африканська чума свиней

Ця смертельна для свиней хвороба лютує в Європі вже не перший рік. В Україні в минулому році було зареєстровано 148 випадків захворювання, з яких 39 випадків дикого поголів’я свиней. У п’яти районах Сумської області також були випадки захворювання, але в Путивльському районі досі ситуація була благополучною.

Та заспокоюватися не варто: лише в січні 2019 року вже були зареєстровані три випадки чуми – в Донецькій та Дніпропетровській областях.

Профілактика цієї хвороби досить проста і ефективна: це дезінфекційний килимок з «білизною» на порозі приміщення, в якому утримуються свині; спецодяг, в якому ви з ними працюєте, обов’язкова термічна обробка продуктових відходів перед споживанням свинями. Також необхідно максимально обмежувати контакти вашого поголів’я з іншими тваринами, а у випадку підозри на захворювання не займатися самолікуванням.

Сказ

В 2018 році в Путивльському районі були п’ять випадків цього смертельно небезпечного для всього живого захворювання: по два у лисиць та котів і один у собаки. Тож у листопаді була проведена профілактична вакцинація від сказу з допомогою авіації всієї площі району. Для домашніх тварин ефективною профілактикою сказу може бути обов’язкова їх вакцинація. Особливу увагу варто звернути на котів, які лишаються безконтрольними під час прогулянок у дику природу, та мисливських собак.

Заразний вузликовий дерматит.

Нова інфекційна хвороба вже лютує в Ізраїлі, Турції, Балканському півострові та Румунії, тож, зважаючи на близькість до наших кордонів, може прийти й на Україну. Вона небезпечна, хоч і не смертельна для поголів’я великої рогатої худоби дуже заразна, бо переноситься комарами, мухами та гедзями. Тварина, захворівши, швидко худне і втрачає молоко.

На сьогоднішній день єдиним ефективним засобом профілактики дерматиту лишається обробка препаратами, відлякуючими комах.

Потрава бджіл

– Юрію Вікторовичу, минулого літа Україну лихоманило від потрав бджіл, були вони зафіксовані й у сусідніх районах. Що відомо вам із цього приводу?

– Минулого року в Сумській області, як показали дослідження, постраждала 31 пасіка, загинули 850 бджолосімей. Причинами стали порушення сільгоспвиробниками технологій обробки сільгоспугідь. А ось компенсацію бджолярі отримали лише на бджолосім’ї, які були зареєстровані у належному порядку. Тож, з огляду на те, що наш район являється регіоном з традиційно розвинутим бджільництвом, раджу уважно поставитися до реєстрації ваших бджолосімей.

Зі своїми запитаннями ви завжди можете звернутися до спеціалістів Путивльского районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за телефонами: 5-10-53, 5-34-35

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.