Новини

26 Червень 16:05
Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Cумській області взяли участь у семінарі в рамках пректу TWINNING
Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Cумській  області взяли участь у семінарі в рамках пректу TWINNING

У рамках Пректу Twinning 18 -21 червня 2018 року в м. Дніпро, відбувся семінар на тему: «Тренінг по фітосанітарному моніторингу шкідливих організмів, шкідників і бур’янів відповідно до міжнародних стандартів».

В ході тренінгу експерти-тренери від проекту Анітра Лестланде (нач. відділу інтегрованого захисту рослин Державної служби захисту рослин Латвії), Хайке Ніт (ст. спеціаліст служби захисту рослин Сільськогосподарської палати землі Шлезвіг-Гольштейн, Німеччина) та Алма Валіушкайте (нач. лабораторії захисту рослин Інституту садівництва та овочівництва Литовського науково-дослідного центру сільського та лісового господарства) прочитали курс лекційного матеріалу з метою надання інспекторам знань з питань методології моніторингу шкідливих організмів ріпаку, картоплі, овочевих, плодових, ягідних та горіхоплідних культур, та використання засобів захисту рослин (далі – ЗЗР), мінімізації ризику використання ЗЗР, концепції та цілей інтегрованого захисту рослин (далі – ІЗР), системи раннього попередження та економічного порогу шкідливості для ІЗР.

У тренінгу взяли участь представники Держпродспоживслужби Вінницької, Дніпропетровської, Київської, Житомирської, Сумської,  Полтавської, Чернігівської та Черкаської областей.

Учасники мали змогу ознайомитися з цікавими презентаціями з методології моніторингу шкідливих організмів концепція ІЗР (ЄС), моніторингу шкідників і хвороб ріпаку, полуниці, овочів, яблуні і груші, по виявленню нового шкідника дрозофіли сузукі, по використанню біопрепаратів, по карантинному шкіднику діабротика, бактеріальних хворобах сільськогосподарських рослин.

Програмою також було передбачено практичні заняття з визначення шкідливих організмів та їх приналежності до культур, розробки плану моніторингу культур, розробки стратегії ІЗР для культур.

Після проведення тестування фахівці отримали сертифікати, які засвідчують право на проведення таких тренінгів серед спеціалістів фітосанітарної діагностики, прогнозування та аналізу ризиків.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу