Новини

16 Серпень 16:45
Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я!
Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я!

Сьогодні, за участі спеціалістів Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області відбулося засідання тимчасової робочої групи з ліквідації стихійної торгівлі на території м. Путивль при Путивльській районній адміністрації Сумської області.

У ході засідання увага присутніх була закцентована на тому, що стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного стану м. Путивль та Путивльського району в цілому, адже придбані з рук харчі не відповідають санітарним нормам, люди часто не зважають на ці застереження, вважаючи, що такі харчові продукти дешевші і свіжіші, безпосередньо від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету.

 Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.

Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

Одностайно було схвалено рішення, щодо активізації роботи щодо боротьби зі стихійною торгівлею, в т.ч. рибною продукцією у невстановлених місцях, шляхом проведення рейдів в місцях несанкціонованої торгівлі з представниками міської ради, національної поліції та представників Держпродспоживслужби району та ін.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.