Новини

19 Листопад 15:47
Суд визнав законним штраф у розмірі 10200 гривень застосований за розповсюдження іграшок, що не відповідали вимогам технічних регламентів
Суд визнав законним штраф у розмірі 10200 гривень застосований за розповсюдження іграшок, що не відповідали вимогам технічних регламентів

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проведено перевірку характеристик дитячих іграшок у суб’єкта господарювання, що здійснює свою діяльність в місті Суми.

За результатами перевірки посадовою особою Головного управління було виявлено розповсюдження іграшок, які не відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого Постановою КМУ №151 від 28.02.2018 року. У зв’язку з цим, першим заступником начальника Головного управління було прийнято рішення про відбір зразків іграшок для проведення лабораторних досліджень відібраної продукції.

Випробуванням продукції було підтверджено, що вона не відповідає встановленим вимогам зазначеного Технічного регламенту у зв’язку з чим були прийняті рішення про тимчасову заборону її реалізації на ринку до приведення у відповідність діючому законодавству.

Враховуючи акт проведеної перевірки, протокол про виявлені порушення та протоколи випробувань, начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області прийняті постанови про накладення на суб’єкта господарювання штрафних санкцій на загальну суму 10 200 гривень.

Оскільки штрафні санкції не були сплачені в добровільному порядку, відділом правового забезпечення підготовлено позов до Сумського окружного адміністративного суду. В ході судового розгляду доведено законність проведеної перевірки та рішень про застосування штрафних санкцій, у зв'язку з цим, рішенням Сумського окружного адміністративного суду по справі № 480/3677/19 задоволено позовні вимоги та прийнято рішення про стягнення застосованих, але не сплачених штрафних санкцій в повному обсязі.

На даний час відділом правового забезпечення вживаються заходи для стягнення застосованого штрафу через органи державної виконавчої служби.

Головне управління Держпродспоживслужби закликає суб’єктів господарювання неухильно дотримуватись вимог законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції та нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» у разі розповсюдження продукції з порушеннями вимог технічних регламентів до суб’єктів господарювання можуть застосовуватись штрафні санкції у розмірі від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.