Новини

03 Липень 09:41
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність застосованого штрафу в розмірі 41730,00 грн. до оператора ринку за відмову в допуску державних інспекторів до позапланової перевірки
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність застосованого штрафу в розмірі 41730,00 грн. до оператора ринку за відмову в допуску державних інспекторів до позапланової перевірки

Державними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проведено плановий захід державного нагляду (контролю) ТОВ «Лебединський хлібозавод» під час якого виявлені порушення, що становлять загрозу для життя та здоров'я людей: борошно зберігається з порушенням температурних режимів; харчові продукти не захищені від павутиння, іржі, пилу, комах та щурів; в усіх цехах стеля вкрита павутинням та брудом; поверхні обладнання вкриті іржею та на момент перевірки не надано особові медичні книжки працівників. За результатами заходу був виданий припис про усунення виявлених порушень та застосовані штрафні санкції.

З метою перевірки стану виконання припису щодо усунення порушень вимог законодавства проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) ТОВ «Лебединський хлібозавод», за результатами якого оператором ринку відмовлено в допуску державних інспекторів з підстав не передбачених законом, а саме: не бажання керівника ТОВ «Лебединський хлібозавод» О. Марченка допускати державних інспекторів до здійснення заходів державного контролю, в зв'язку з тим, що не усунув у повній мірі порушення вимог законодавства, які зазначені в приписі, що виданий за результатами проведення планового заходу та не бажає, щоб інспектори заходили на підприємство.

У ході розгляду справи ТОВ «Лебединський хлібозавод» притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі десяти мінімальних заробітних плат – 41730,00 грн. Не погодившись з даною постановою ТОВ «Лебединський хлібозавод» звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом про скасування постанови про накладення штрафу.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області був підготовлений обґрунтований відзив на адміністративний позов ТОВ «Лебединський хлібозавод». Під час розгляду даної справи в суді доведено правомірність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій у зв’язку з чим рішенням Сумського окружного адміністративного суду відмовлено в задоволенні позовних вимог ТОВ «Лебединський хлібозавод», а постанова про застосування штрафних санкцій в розмірі 41730,00 грн. була визнана законною.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області попереджає операторів ринку, що відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» відмова в допуску посадової особи компетентного органу або його територіального органу до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених законом, або інше перешкоджання її законній діяльності тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі семи мінімальних заробітних плат.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.