Новини

12 Липень 19:14
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність застосування штрафу в розмірі 25 038 тис. грн. до власника продуктового магазину за порушення законодавства у сфері безпечності харчових продуктів
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність застосування штрафу в розмірі 25 038 тис. грн. до власника продуктового магазину за порушення законодавства у сфері безпечності харчових продуктів

Спеціалістами Буринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області під час здійснення планового заходу державного нагляду (контролю) в продуктовому магазині, розташованому за адресою: м. Буринь, вул. Незалежності, буд. 4В зафіксовано значну кількість порушень у сфері безпечності харчових продуктів та гігієнічних вимог. Серед основних: реалізація харчових продуктів з порушенням температурного режиму, персонал не пройшов навчання з питань гігієни персоналу, не надано доказів проведення миття обладнання та інвентарю, не надано доказів боротьби з гризунами та шкідниками в приміщенні магазину, вітрини для зберігання ковбаси та сиру мають численні тріщини, що збільшує ризик забруднення та потрапляння шкідливих мікроорганізмів до продуктів харчування. Всі виявлені порушення були зафіксовані спеціалістами управління на боді камери.

По даному факту винесено постанову про накладення на оператора ринку штрафу у розмірі шести мінімальних заробітних плат – 25 038,00 гривень.

Не погодившись з даною постановою, оператор ринку оскаржив її до Сумського окружного адміністративного суду. Головним управлінням під час розгляду даної справи в суді була доведена правомірність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій, у зв’язку з чим рішенням Сумського окружного адміністративного суду відмовлено в задоволенні позовних вимог ФОП Паламарчук С.Ю.

На даний час, Головне управління підготувало документи для передачі постанови про застосування штрафних санкцій для її примусового виконання до органів державної виконавчої служби.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області нагадує, що оператори ринку, які здійснюють господарську діяльність з виробництва або обігу харчових продуктів, у разі порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі шести мінімальних заробітних плат.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.