Новини

23 Липень 13:40
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив законність застосованих штрафних санкцій за порушення законодавства про рекламу до фізичної особи-підприємця в ТРЦ «Лавина»
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив законність застосованих штрафних санкцій за порушення законодавства про рекламу до фізичної особи-підприємця в ТРЦ «Лавина»

Одним із напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області є здійснення контролю за дотриманням порядку розповсюдження реклами та вимог до її змісту на території Сумської області. Так, під час здійснення даного заходу, виявлено, що суб'єкт господарювання, який здійснював підприємницьку діяльність у приміщенні ТРЦ «Лавина» у вітрині магазину розмістив рекламу про знижки цін на товар, але не зазначив відомості про дату початку і закінчення знижки цін, що вводило споживачів в оману щодо дійсної вартості товару та є порушенням вимог ч. 5 ст. 8 Закону України «Про рекламу».

Під час розгляду справи встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, суб’єкт господарювання з метою уникнення відповідальності за допущені порушення припинив підприємницьку діяльність.

Однак фізичні особи-підприємці відповідають по своїм зобов’язанням всім своїм майном, навіть у випадку припинення їх державної реєстрації в якості суб’єктів господарювання. В зв’язку з цим, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області прийняті рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 6783,00 грн. вже як до фізичної особи та підготовлено адміністративний позов до Сумського окружного адміністративного суду.

В ході судового розгляду доведено законність проведеного заходу державного контролю та застосованих штрафних санкцій. У зв'язку з цим, Сумським окружним адміністративним судом задоволено позовні вимоги та прийнято рішення про стягнення з фізичної особи, яка припинила свою підприємницьку діяльність, штрафних санкцій.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області попереджає фізичних осіб-підприємців, що припинення своєї підприємницької діяльності не звільняє від відповідальності, яка передбачена законодавством про рекламу. Так, як відповідно до ст.ст. 51, 52 Цивільного кодексу України, фізична особа-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном. Отже, вбачається, що в разі припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (виключення з реєстру суб'єктів підприємницької діяльності) її зобов'язання не припиняються, а залишаються за нею як фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.