Новини

12 Квітень 17:17
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив законність застосування штрафних санкцій з порушення законодавства про рекламу
Сумський окружний адміністративний суд підтвердив законність застосування штрафних санкцій з порушення законодавства про рекламу

При здійсненні контролю за дотриманням порядку розповсюдження реклами та вимог до її змісту, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області встановлено, що у приміщенні кафе-магазину розміщена реклама із зображенням пляшки пива «Чернігівське» із текстом: «Чернігівське живи на повну», що є порушенням ч.2 ст.22 Закону України «Про рекламу», а саме реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється засобами внутрішньої та зовнішньої реклами.

По даному факту начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області В. Моісеєнком прийнято рішення про застосування штрафних санкцій у розмірі 130 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У зв¢язку з несплатою застосованих штрафних санкцій, відділом правового забезпечення був підготовлений та направлений позов до Сумського окружного адміністративного суду. В ході судового розгляду начальником відділу правового забезпечення було доведено законність проведеного заходу державного контролю та застосованих штрафних санкцій. У зв'язку з цим, Сумським окружним адміністративним судом задоволено позовні вимоги та прийнято рішення про стягнення з суб’єкта господарювання штрафних санкцій.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області попереджає, що реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої суворо забороняється, а в разі її розміщення Законом України «Про рекламу» передбачено відповідальність в п¢ятикратному розмірі від вартості розповсюдженої реклами, а в разі неможливості встановлення вартості – до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.