Новини

23 Липень 12:35
Сумський окружний адміністративний суд визнав правомірним застосування штрафу до суб’єкта господарювання в розмірі 18,6 тис. грн. у зв’язку з невиконанням припису у сфері безпечності харчових продуктів
Сумський окружний адміністративний суд визнав правомірним застосування штрафу до суб’єкта господарювання в розмірі 18,6 тис. грн. у зв’язку з невиконанням припису у сфері безпечності харчових продуктів

Спеціалістами Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено плановий захід державного нагляду (контролю) ФОП Маяровської М.А. що здійснює реалізацію харчових продуктів на ринку в м. Шостка. Під час перевірки в діяльності суб’єкта господарювання були виявлені суттєві порушення діючого законодавства, зокрема, виявлено ряд порушень гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, що створювали загрозу життю та здоров’ю громадян. А саме, торгівельний кіоск знаходився в неналежному санітарному стані, порушувалося товарне сусідство при зберіганні харчових продуктів та температурні режими (в одній холодильній вітрині зберігалася морожена та солена риба); відсутні термометри в холодильній вітрині для зберігання м¢яса птиці, в морозильній камері для зберігання напівфабрикатів, в холодильній вітрині для зберігання риби соленої; облік температурних режимів не вівся; не на всю продукцію наявна документація; не ведеться ефективна боротьба зі шкідниками, не забезпечувався належний захист харчових продуктів від забруднення на всіх стадіях їх обігу.

В ході перевірки були відібрані зразки продукції: оселедці і бички свіжоморожені та направлені для проведення експертизи до Сумської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами досліджень у відібраних зразках була виявлена кишкова паличка (БГКП коліформи) та шкідливі анаеробні бактерії (КМАФАнМ), що свідчить про те, що виявлені порушення створювали реальну загрозу життю та здоров¢ю громадян, які могли споживати відповідну продукцію.

На підставі матеріалів перевірки щодо зазначеного суб’єкта господарювання та складеного протоколу було винесено постанову про застосування штрафу в розмірі 22 338 гривень. Суб’єкту господарювання був виданий припис про усунення виявлених порушень.

Оскільки суб’єктом господарювання не було надано інформації щодо виконання припису, спеціалістами Головного управління здійснено позаплановий захід стану виконання припису щодо усунення порушень, які були виявлені в ході перевірки. Під час проведення даного заходу виявлено, що ФОП Маяровська М.А. не виконала припис в повній мірі, а саме були наявні наступні порушення: продаж з відкритої вітрини, з прилавків у відкритих ящиках та металевих лотках м’яса птиці замороженого (шиї індичі, крило куряче, фаланга індика, голови курячі, суглоб курячий), риби соленої (оселедець, скумбрія, мойва, обрізі лосося), риби мороженої (бичок, обрізі лосося, хек); на дерев’яному табуреті у відкритому ящику навалом зберігалися суглоби курячі; не дотримувався температурний режим при зберіганні та реалізації продукції; морозильні або холодильні вітрини (достовірно не відомо), в яких реалізовувалося м'ясо птиці та субпродукти заморожені, субпродукти свинячі та ялові заморожені, риба морожена не забезпечені засобами вимірювання температури; риба заморожена, риба солена, м'ясо птиці частково реалізовувалося в картонних ящиках та металевих лотках без відповідного обладнання при вуличній температурі.

На підставі наявних матеріалів, головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було винесено постанову щодо застосування штрафу у розмірі шести мінімальних заробітних плат – 8 615 грн.

Не погодившись з даною постановою суб’єкт господарювання оскаржив постанову про застосування штрафних санкцій до Сумського окружного адміністративного суду. Відділом правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було ретельно вивчено матеріали справи та підготовлено ґрунтовні заперечення, у зв’язку з чим, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 року в задоволенні позовних вимог було відмовлено.

На даний час вживаються заходи для примусового стягнення застосованого штрафу через органи державної виконавчої служби.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області закликає небайдужих громадян при виявленні порушень у сфері безпечності харчових продуктів звертатися зі скаргами до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.