Новини

27 Серпень 10:38
Сумський окружний адміністративний суд визнав законним проведення епізоотичного обстеження домогосподарства та припис про усунення виявлених порушень
Сумський окружний адміністративний суд визнав законним проведення епізоотичного обстеження домогосподарства та припис про усунення виявлених порушень

У період з 17.04.2019 по 23.04.2019 року на виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області №31-АГ від 09.04.2019 року спеціалістами Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області здійснено епізоотичне обстеження домогосподарства фізичної особи щодо виконання вимог ветеринарного законодавства по утриманню птиці та худоби, в ході якого виявлені грубі порушення які можуть призвести до виникнення гострих інфекційних та хронічних захворювань сільськогосподарських тварин і птиці на території району та області.

Під час обстеження встановлено, що у володінні фізичної особи знаходиться близько 1200 голів курей несучок крос Ломан лайт, близько 300 голів гусей, 8 коней. Утримання курей напільне з порушенням ветеринарно-санітарних вимог до температурного режиму утримання, в умовах підвищеної вологості, годівлі та напування. Відсутня клітка-ізолятор, вольєри для курей. Зона утримання птиці відмежована від решти приміщення тряпчаним занавісом. Для годівлі птиці використовується корм невідомого походження, без ветеринарних документів та документів, що підтверджують його безпечність. Корми зберігаються в мішках на піддонах, щільно до стіни, в умовах які не забезпечують захист від гризунів. В час перельоту (міграції) дикої птиці, кури та гуси не утримуються в закритому режимі (можливий контакт з синантропною та дикою перелітною птицею), що може привести до виникнення захворювання птиці на високопатогенний грип птиці. На час обстеження гуси перебували у вигульному вольєрі в якому відсутній захисний щит від прямого сонячного опромінювання (з 12.00 до 14.00) та купальні канавки.

За таких обставин по результатам епізоотичного обстеження домогосподарства складено акт епізоотичного обстеження, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері ветеринарної медицини та протокол про адміністративне правопорушення.

Зокрема, приписом власника домогосподарства було зобов’язано провести реєстрацію тваринницької потужності, оскільки попри те, що в його домогосподарстві знаходиться така кількість птиці, побічні продукти якої використовуються ним не для власних потреб, а з метою отримання прибутку, він не зареєстрований як оператор ринку, що унеможливлює проведення профілактичних заходів для попередження виникнення хвороб та створює небезпеку для осіб, які будуть вживати продукти з його домогосподарства.

Також у домогосподарстві утримуються вісім коней, що не ідентифіковані відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин». Дане порушення також є суттєвим, оскільки ідентифікація тварин проводиться з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів’я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні.

На підставі виявлених порушень було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення та застосовано штрафні санкції, передбачені ст. 107 КупАП.

Не погоджуючись з діями посадових осіб Головного управління, власник домогосподарства звернувся до Сумського окружного адміністративного суду для оскарження припису. У ході судового розгляду було доведено законність проведеної перевірки та вимог припису в наступній частині: власник тварин має провести реєстрацію тваринницької потужності та ідентифікацію коней.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області нагадує, що дотримання законодавства про ветеринарну медицину зменшує ризик настання небезпечних наслідків для споживачів продукції тваринного походження і в разі виявлення потенційної загрози просимо звертатись з заявами до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області для невідкладного реагування та вжиття заходів спрямованих на дотримання законності.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.