Новини

18 Лютий 18:08
Сумський окружний адміністративний суд визнав законним застосування штрафу до суб’єкта господарювання за порушення законодавства про безпечність харчових продуктів
Сумський окружний адміністративний суд визнав законним застосування штрафу до суб’єкта господарювання за порушення законодавства про безпечність харчових продуктів

Спеціалістами Шосткинського міськрайонного Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено позапланову перевірки суб’єкта господарювання що здійснює реалізацію харчових продуктів на ринку в м. Шостка. В ході перевірки були виявлені суттєві порушення діючого законодавства, зокрема виявлено ряд порушень гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, що створювали загрозу життю та здоров’ю громадян, а саме торгівельний кіоск знаходиться в неналежному санітарному стані, не ведеться ефективна боротьба зі шкідниками, не забезпечується належний захист харчових продуктів від забруднення на всіх стадіях їх обігу.

На підставі матеріалів перевірки щодо зазначеного суб’єкта господарювання та складеного протоколу, першим заступником начальника Головного управління Євгеном Лазоренком було винесено постанову про застосування штрафу в розмірі 22 338 гривень.

Не погодившись з даною постановою суб’єкт господарювання оскаржив її до Сумського окружного адміністративного суду, залучивши до розгляду даної справи адвоката.

Начальником відділу правового забезпечення була проаналізована позовна заява та подані заперечення, які ґрунтувалися на судовій практиці Верховного Суду України. За результатами розгляду справи суд відмовив в задоволенні позовних вимог суб’єкту господарювання, визнавши законними проведену перевірку та застосовані штрафні санкції.

На позитивний результат розгляду даної справи вплинула ефективна взаємодія між відділом правового забезпечення та управлінням безпечності харчових продуктів та ветеринарії.

Відділ правового забезпечення закликає небайдужих громадян при виявленні порушень у сфері безпечності харчових продуктів звертатися зі скаргами до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.