Новини

28 Березень 15:16
У БУРИНІ ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ВЛАСНИКАМИ ПАСІК
У БУРИНІ ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ВЛАСНИКАМИ ПАСІК

На сьогодні держава має достатню законодавчу базу, що стосується галузі бджільництва, а точніше, яка регулює відносини та упорядковує напрямки роботи в правовому полі учасників процесу від бджолярів до рослинників включаючи органи місцевого самоврядування та виконавчі органи. За ініціативи спеціалістів Буринського районного управління Держпродспоживслужби та управління фітосанітарної безпеки для покращення роботи було проведено нараду з пасічниками Буринщини. Метою заходу стало обговорення питань про бджільництво.

Зокрема – це отримання ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, її реєстрація та обстеження, лабораторні дослідження, занесення до єдиного державного реєстру, проведення реєстрації пасік в сільських радах, дотримання вимог нормативно-правових документів. Зареєстрованій пасіці набагато легше отримати документи, що засвідчують якість продукції - про це детально роз’яснила Валентина Смолянінова – головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Буринського районного управління. Учасникам семінару роздано пам’ятку про порядок реєстрації пасік.

Пасічники висловили своє занепокоєння щодо стану бджолосімей у результаті негативного впливу хімічних препаратів, якими обробляють посіви сільгоспвиробники. Занепокоєні, що їх не попереджають про час обробки посівів, а тому вони не можуть вживати запобіжних заходів. Одна з проблем пасічників – це обробка аграріями полів пестицидами, в результаті якої гинуть бджоли. Є законодавство, що передбачає певні кроки по недопущенню таких випадків. Саме його всі суб’єкти господарювання і повинні дотримуватися.

Як зазначив провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Валерій Гутнік, власників пасік мають оповіщати не пізніше ніж за три доби до хімічних обробок з зазначенням місця (у радіусі до 10 км), при цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, часу і способу проведення обробки. Але для цього необхідно, щоб пасічники письмово погодили місце кочівлі пасіки з сільгоспвиробниками.

Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

У підсумку наради її учасники прийшли до висновку, що потрібно посилити співпрацю між сільгоспвиробниками, органами місцевого самоврядування та пасічниками стосовно недопущення загибелі бджіл при обробці полів пестицидами. Взаємоповага дозволить уникнути випадків загибелі бджіл.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.