Новини

01 Березень 17:17
У залі засідань Сумської обласної державної адміністрації 01 березня 2018року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА, з питань профілактики гострих інфекцій та виконавчої дисципліни.
У залі засідань Сумської обласної державної адміністрації 01 березня 2018року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА, з питань профілактики гострих інфекцій та виконавчої дисципліни.

         Із вступним словом виступив заступник голови Сумської обласної державної адміністрації  -  голова комісії Подопригора  М.А.

         Про  епізоотичну ситуацію по африканській чумі свиней і інших гострих та хронічних інфекцій в області, Україні та в світі, доповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Науменко В.І.

         На сьогодні область щодо АЧС благополучна.

         По Україні з початку цього року виявлено 37 випадків АЧС (13-домашні, 21 - дикі, 3 інфікованих об’єкти), в 12 областях, в т.ч. Харківській і Полтавській по 2, Чернігівській  - 1.

         В Україні з початку неблагополуччя (2012) –  зафіксовано 348 випадків захворювання  (255 - домашні, 83 - дикі та 10 інфікованих об’єктів).

         Неблагополучними в Європі вважаються – Польща, Литва, Естонія, Білорусь і Російська Федерація.

         Ситуація не втішна, і виходить з під контролю! Зазначене складається з декількох причин, але однією з основних є ігнорування важливих елементів біозахисту (санпропускник, дезбарʼєри, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття тощо) та відсутність самоконтролю за станом біобезпеки в свинарських господарствах, за їх роботою в «закритому» режимі. Підтвердженням цього є зв’язок із дикою фауною, встановлений при проведені епізоотичних розслідувань практично у кожному випадку АЧС в особистих господарствах громадян.

         Також існує потенційна загроза занесення вузликового дерматиту ВРХ (ЗВД ВРХ), з теплом розпочнеться виліт кровосисних комах, які являються основними переносниками збудника хвороби. Набагато легше та економічно вигідніше запобігти виникненню хвороби, ніж вживати заходів з її ліквідації. Ми повинні приділити значну увагу організації та проведенню заходів щодо захисту тварин від збудника ЗВД ВРХ, а також зменшення або усунення ризиків виникнення хвороби. З цією метою протягом періоду активізації комах необхідно проводити обробку тварин інсектицидами, таким чином ми можемо розірвати ланцюг зараження та поширення інфекції.

         У загрозливих щодо занесення ЗВД зонах, визначених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (далі - ДНПК) при Кабінеті Міністрів України, всі власники зобов’язані проводити обробку сприйнятливих тварин інсектицидними препаратами тривалої дії, що забезпечують їх безперервний захист впродовж періоду активності кровосисних комах. Відповідно до чинного законодавства відповідальність за здоров’я тварин покладена на власників тварин, тому на сьогодні необхідно провести закупки інсектицидів пролонгованої дії (Антифлай, Байофлай та ін.) керівниками господарств які займаються скотарством. ВРХ домогосподарств буде оброблена за рахунок державного бюджету згідно з планами, за умови повної ідентифікації та зареєстрованої в ЄДРТ.

         Небезпеку та загрозу здоров’ю тварин і людей несуть також такі захворювання як сказ тварин, туберкульоз, лейкоз, лептоспіроз.  На сьогодні ми маємо 15 випадків сказу (6-лисиць, 5-собаки, 4-коти), та 1 неблагополучний пункт по лейкозу ВРХ в ТОВ АФ «Хоружівка», с.Хоружівка, Недригайлівського  р-ну.

         Якщо ліквідація вогнищ сказу проводиться в відповідні терміни, то по лейкозу активності особливо з боку господарства  не відмічається.

         Засідання проведено в селекторному режимі за участю територіальних ДНПК. Заслухано доповіді, обговорено проблемні питання. За підсумками наради, комісія затвердила протокол № 2 від 01.03.2018 року  з визначенням конкретних виконавців і термінів, що укріплює подальшу взаємодію всіх гілок влади.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.