Новини

31 Січень 17:06
У залі засідань Сумської обласної державної адміністрації 31 січня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА
У залі засідань Сумської обласної державної адміністрації 31 січня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА

Відкрив засідання голова ДНПК Подопригора М.А., який зазначив про обовязковість виконання попередніх та поточного рішень ДНПК на виконання функцій держави по забезпеченню контрольованої епізоотичної ситуації стосовно гострих та хронічних інфекцій тварин.

Начальником управління безпечності харчових продуктів та ветеринаріїї Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Науменком В.І. було повідомлено,  що на сьогодні область щодо АЧС благополучна, на 01.01.2018р. було 2 неблагополучних пункти (с. Лучка, Л.Долинського р-ну; с. Собичеве, Шосткинського р-ну). У зв’язку з проведенням заключних ветеринарно-санітарних заходів по ліквідації спалаху та оздоровленню рішеннями відповідних ДНПК при РДА карантин було знято.

По Україні з початку цього року виявлено 15 випадків АЧС (8 - домашні, 7 – дикі),  у 8 областях,(Чернівецька - 3, Луганська - 2, Донецька - 2, Рівненська - 4, Закарпатська - 1, Тернопільська - 1). Карантин продовжує діяти у 36 неблагополучних пунктах по АЧС – в 15 областях України (Рівненській (7), Харківській (6), Луганській (5), Одеській (3), Кіровоградській (3), Донецькій (3), Чернівецькій (3), Київській (1), Миколаївській (1), Закарпатській (1), Полтавській (1) Запорізькій (1) та Тернопільській (1)).

 В Україні з початку неблагополуччя (2012) –  зафіксовано 326 випадків захворювання  (250 - домашні, 69 – дикі та 7 інфікованих об’єктів), в т.ч. за минулий рік 163 спалахи інфекції.

Неблагополучними в Європі вважаються – Польща, Литва, Естонія, Чеська Республіка, Білорусь і Російська Федерація.

Ситуація прогресує і залишається напруженою і ускладнюється невиконанням елементарних ветеринарно-санітарних вимог біозахисту керівниками,  тваринниками свинарської галузі сільгосппідприємств та домогосподарств. Наприклад, щодо дій адміністрації СТОВ ім. Шевченка, с. Голубівка, Лебединського р-ну, яка не виконує вимоги чинних законодавчих актів, стосовно першочергових та подальших дій в разі виявлення захворювання, або загибелі тварин та несанкціонованого переміщення і реалізації останніх. Як з’ясувалось в ході епізоотичного розслідування загибель свиней відмічалась 18.12.2017, 20.12.2017 та з 04.01.2018 по 15.01.2018, загинуло 23 голови. Офіційних повідомлень територіальних органів Держпродспоживслужби не було. На дату обстеження було встановлено, що наявне поголів’я свиней складає 41 голова.  Статистичною звітністю на 01.01.2018 року зареєстровано в господарстві 246 голів. У даному випадку відбулося несанкціоноване переміщення та реалізація поголів’я.

Другим, а можливо навіть першим, в області та Україні стоїть питання загострення сказу тварин. З початку року маємо 6 спалахів. Довідково: в 2017 році було зареєстровано 56 випадків, проти 40 в 2016р.  По Україні зареєстровано 1356 неблагополучних пунктів, що перевищує минулорічні показники через неналежну вакцинопрофілактику в попередні роки.

Також існує потенційна загроза занесення вузликового дерматиту ВРХ, ящуру тварин, грипу птиці та інших захворювань, які на сьогодні не реєструються в нашій державі але реєструються на території Російської Федерації. Небезпеку та загрозу здоров’ю тварин і людей несуть також такі захворювання як: туберкульоз, лейкоз, лептоспіроз.  На сьогодні маємо випадок спалаху хронічної інфекції - лейкозу ВРХ в ТОВ АФ «Хоружівка», с. Хоружівка, Недригайлівського р-ну. Рішенням ДНПК при Недригайлівській РДА на господарство накладені карантинні обмеження.

В результаті засідання прийнято ряд рішень для виконання причетними.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.