Новини

09 Квітень 09:42
УВАГА, КЛІЩІ!
УВАГА, КЛІЩІ!

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що у весняно-літні дні зростає активність кліщів – переносників збудників вірусних, бактеріальних захворювань людей і тварин. Найпоширенішими з них є хвороба Лайма та кліщовий вірусний енцефаліт.

Хворо́ба Ла́йма (також відома, як бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) – природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів. Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, ломота у всьому тілі, головний біль, млявість.

Кліщовий вірусний енцефаліт – це природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може привести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків. Захворювання починається з головного болю, гарячки, нудоти, порушення сну.

Для уникнення укусів кліщів потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Подбати про відповідний одяг для прогулянки, він повинен бути світлим, з довгими рукавами, щільно прилягати до тіла, завдяки цьому легше буде помітити кліщів і зменшити ризик їх укусів. Обов’язково одягніть косинку, кепку, панамку.
  2. Кожні дві години оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів, особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла покриті волоссям. Якщо на прогулянку брали домашнього улюбленця - його також слід оглянути на наявність кліщів.
  3. При поверненні додому відразу зніміть і ретельно огляньте одяг. Перевірте речі, які принесли з прогулянки.
  4. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою.

У разі виявлення кліща на собі або дитині потрібно звернутися до найближчого травмпункту, адже самому видалити його повністю непросто, часто залишаються голівка, кінцівки, вусики. У травмпункті видалять кліща, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Будьте пильними та розсудливими.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.