Новини

23 Квітень 17:16
Увага !!! Попередження отруєння бджіл засобами захисту рослин при проведенні польових робіт.
Увага !!! Попередження отруєння бджіл засобами захисту рослин при проведенні польових робіт.

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області нагадує, що  для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище товаровиробники області повинні суворо дотримуватись регламентів застосування засобів захисту рослин та дотримання техніки безпеки, санітарних правил при роботі з ними. Асортимент пестицидів, застосування, норми, кратність обробок повинні чітко відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні» офіційне видання Київ 2016 рік, доповненням до “Переліку”.

Сільськогосподарські виробники, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку хімобробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, власників пасік з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, дати,  місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Також вказують час ізоляції бджіл.

Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Беручи до уваги токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу до цвітіння або після цвітіння.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.