Новини

07 Червень 15:08
Верховний суд підтвердив правомірність застосованого штрафу в розмірі 25,6 тис. грн. за відсутність реєстрації потужності оператора ринку харчових продуктів
Верховний суд підтвердив правомірність застосованого штрафу в розмірі 25,6 тис. грн. за відсутність реєстрації потужності оператора ринку харчових продуктів

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області проводиться системна робота щодо реєстрації суб’єктів господарювання в якості операторів ринку. На даний час практично всі оператори ринку харчових продуктів зареєстровані в установленому законом порядку. Разом з тим, деякі суб’єкти господарювання здійснюють свою діяльність з реалізації та виготовлення харчових продуктів без відповідних документів. Один з таких випадків був виявлений спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області під час здійснення позапланового заходу державного нагляду в м. Охтирка.

Небайдужі громадяни, яких обурила невідповідна якість харчових продуктів, написали скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Під час перевірки виявилося, що суб’єкт господарювання ФОП Таратун здійснювала зберігання та реалізацію харчових продуктів на потужності, яка не була внесена до Державного реєстру потужностей операторів ринку.

По даному факту був складений протокол про виявлене порушення та направлений до Сумського окружного адміністративного суду для застосування штрафу. Рішенням суду до суб’єкта господарювання, за недотримання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді штрафу в розмірі 25 600 грн. Харківський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність проведеної перевірки та застосованого штрафу.

Однак суб’єкт господарювання не погодилася з постановою Харківського апеляційного адміністративного суду та оскаржила її до Верховного суду. Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області підготувало та направило клопотання до Верховного суду про повернення касаційної скарги ФОП Таратун у зв’язку з порушенням строків та підстав для касаційного оскарження. У зв’язку з чим ухвалою Верховного Суду України по справі №818/2236/17 касаційна скарга була залишена без задоволення та повернута ФОП Таратун, а рішення Сумського окружного адміністративного суду та Харківського апеляційного адміністративного суду залишені без змін.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області наголошує, що з 01.01.2019 року суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність щодо виробництва та обігу харчових продуктів без реєстрації потужності несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 45 903 грн.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.