Новини

18 Травень 14:25
ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ПАСІЧНИКАМИ ТА СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ У ГАЛУЗІ БДЖІЛЬНИЦТВА
ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ПАСІЧНИКАМИ ТА СУБ’ЄКТАМИ  ГОСПОДАРЮВАННЯ У ГАЛУЗІ БДЖІЛЬНИЦТВА

У приміщенні Шосткинський райдержадміністрації відбулась нарада з пасічниками та суб’єктами  господарювання у галузі бджільництва за участю заступника голови райдержадміністрації Ільєнко С.В., начальника відділу агропромислового розвитку Шосткинської РДА  Воронець Л.М.

На нараді виступили:

  • начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини управління Ревенко В.П. щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва, реєстрації пасік, профілактики захворювань;
  • провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Шалда І.Ф. щодо безпеки використання пестицидів у рослинництві;
  • керівник ТОВ «УГАК» Вакуленко І.В. щодо методики винесення пестицидів та повідомлення населення про проведення відповідних заходів.

Найактуальніше на сьогоднішній день питання – це отруєння бджіл отрутохімікатами.

За останні роки почастішали випадки масових отруєнь бджіл після обробки полів пестицидами, особливо при розпиленні отрутохімікатів за допомогою літаків. У 2017 році загинуло 1139 бджолосімей у восьми областях – Житомирській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Рівненській та Тернопільській. В Україні бджільництвом займається близько 400 000 виробників. Торік медовий урожай склав 80000 тонн.

Відповідно до «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл» профілактика отруєння бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст.30 ЗУ «Про бджільництво» від 2 лютого 2000 №1492-ІІІ (1492-14) та суворому дотриманні регламентацій застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.

Як стверджували пасічники , основною причиною загибелі бджіл було використання засобів захисту рослин у період їхнього цвітіння без своєчасного попередження про це бджолярів. Часто бджоли, зібравши нектар і пилок з оброблених рослин, гинули у полі.

За словами Ревенка В.П., дотримання правил та вияв взаємоповаги один до одного – є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників. «Така взаємодія забезпечить не лише відсутність судових тяжб щодо відшкодування завданої шкоди, а й буде корисним обом сторонам: пасічнику – мед, пилок та здорових бджіл, власнику сільськогосподарського підприємства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур, а пересічним мешканцям – якісну продукцію», – наголосив він.

Воронець Л.М. повідомила про те, що всім керівникам сільгосппідприємств будуть розіслані пам’ятки, у якій зокрема, йтиметься про те, що аграрії мають сповістити власників пасік за три доби до хімічних обробок із зазначенням застосованих пестицидів, повідомити про місця (у радіусі 7 км), час і спосіб проведення обробки. А також вказати час ізоляції бджіл. Крім того, необхідно отримати у сільських радах, на території яких знаходиться їх сільськогосподарське підприємство, інформацію про стаціонарні та кочові пасіки.

У той же час, у дискусіях, пасічники звернули увагу на те, що бджолярі часто самі винні в загибелі своїх бджіл. Вони вивозять свої пасіки та розміщують їх біля полів, не попереджуючи про це сільгоспвиробників, не звертаються до них за необхідною інформацією про дати обробки полів.

Також на нараді було запропоновано створити у Шосткинському районі спілку бджолярів.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.