Новини

18 Березень 11:17
ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ПАСІЧНИКАМИ ТА СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ У ГАЛУЗІ БДЖІЛЬНИЦТВА
ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ПАСІЧНИКАМИ ТА СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ У ГАЛУЗІ БДЖІЛЬНИЦТВА

У залі засідань Великописарівської районної державної адміністрації відбулась нарада з пасічниками та суб’єктами господарювання у галузі бджільництва за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

У заході взяли участь представники сільськогосподарських підприємств, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур, пасічники Великописарівщини, фахівці Великописарівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, відділу агропромислового розвитку РДА.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області підняли питання державної реєстрації та проведення паспортизації пасік. Наголосили на важливості та необхідності у цьому. Кожному господарству в обов’язковому порядку присвоюється ветеринарно-санітарний паспорт. Він видається Держпродспоживслужбою на підставі даних інспекції пасіки і її «мешканців». Реалізація продукції, а також перевезення бджіл (наприклад, кочове бджільництво) здійснюється виключно за наявності такого паспорта.

Також проінформовано присутніх про дотримання ветеринарно-санітарних правил в бджільництві, наголошено учасникам наради, що захист бджолиного господарства неможливий без дотримання ветеринарних і санітарних правил утримання комах і розміщення вуликів, профілактики: і лікування специфічних бджолиних хвороб, організованої боротьби зі шкідниками.

Пасічники висловили своє занепокоєння щодо стану бджолосімей у результаті негативного впливу хімічних препаратів, якими обробляють посіви сільгоспвиробники. Занепокоєні, що їх не попереджають про час обробки посівів, а тому вони не можуть вживати запобіжних заходів.

Як зазначили присутні на нараді фахівці, власників пасік мають оповіщати не пізніше ніж за три доби до хімічних обробок з зазначенням місця (у радіусі до 10 км), при цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.