Новини

12 Листопад 11:10
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ БУДЕ НЕВІДВОРОТНОЮ
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ БУДЕ НЕВІДВОРОТНОЮ

Шосткинська міжрайонна державна лабораторія Держпродспоживслужби здійснює систематичний контроль за діяльністю суб’єктів господарювання з роздрібної торгівлі харчовими продуктами. 

В ході проведення моніторингу за адресою: м. Шостка, вул. Свободи, 16 на території підприємства облспоживспілки «Шосткинський ринок» було виявлено ряд порушень під час реалізації харчових продуктів окремими фізичними особами. Зокрема, виявлено порушення температурних режимів, незадовільний санітарний стан холодильного обладнання, незадовільний санітарний стан приміщень, обладнання та інвентарю.

Виявлені порушення були у встановленому порядку задокументовані та передані до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області для вжиття відповідних заходів. За результатами проведених позапланових перевірок до винних осіб застосовані штрафні санкції за порушення гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами.

Однак, при опрацюванні матеріалів справ було виявлено, що окремі фізичні особи з метою уникнення відповідальності за допущені порушення у сфері безпечності харчових продуктів здійснюють діяльність щодо роздрібної торгівлі харчовими продуктами без реєстрації, як суб’єкти підприємницької діяльності.

З метою усунення порушень чинного законодавства по даним фактам відділом правового забезпечення направлені звернення до Національної поліції та Державної фіскальної служби про притягнення винних осіб до відповідальності та зобов’язання зареєструватись в якості суб’єктів підприємницької діяльності.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області звертає увагу, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію харчових продуктів тягне за собою накладення штрафу від 17 000 до 34 000 гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення правопорушення.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.