Новини

05 Червень 11:25
ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ НА КОНТРОЛІ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ
ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ НА КОНТРОЛІ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

4 червня на апаратній нараді, за участі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, було розглянуто питання щодо звернення депутата районної ради, до голови Недригайлівської районної державної адміністрації з питань порушення санітарних правил використання пестицидів ТОВ «Племптахорадгоспом «Посульський», при догляді за посівами кукурудзи та озимої пшениці в с. Вакулки.

Під час наради провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віра Таранченко проінформувала присутніх про проведення заходів із захисту рослин від шкідників хвороб та бур’янів на території району. Озвучила обсяги проведених робіт по захисту рослин, наголосила на обов’язковому дотриманні сільгосппідприємствами санітарних норм при роботі з пестицидами. Також попередила про інтенсивний літ метеликів чортополохівки, гусениці якої можуть завдавати великої шкоди врожаю сої та соняшнику, про необхідність ретельного обстеження посівів з метою попередження пошкодження рослин.

Віктор Черенков, начальник Недригайлівського районного управління, доповів про результати роботи комісії з розслідування дотримання Держстандартів при обприскуванні полів у Недригайлівському районі. За результатами перевірки було складено акт, де встановлено порушення з боку ТОВ «Племптахорадгоспом «Посульський». Зокрема, відстань від житлового будинку до посівів кукурудзи складає близько 20 м, а відстань від присадибної ділянки заявниці до поля озимої пшениці, на якому теж 29 травня 2019 проводився хімічний захист озимих, становить близько 10 м (порушенням норм Державних санітарних правил 8,8 12.001-98); відсутні допуск та наряд на проведення робіт, пов’язаних зі застосуванням пестицидів та агрохімікатів, медичні книжки працівників, що є порушенням Закону України «Про пестициди та агрохімікати».

На підставі вищевикладеного Недригайлівська райдержадміністрація направила лист до Недригайлівського відділення поліції Роменського відділу Головного управління національної поліції в Сумській області, з метою притягнення до відповідальності посадових осіб ТОВ «Племптахорадгосп «Посульський», за неналежне виконання Закону України «Про пестициди та агрохімікати», а також щодо порушення Державних санітарних правил.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.