Новини

07 Серпень 10:06
Виробників харчових продуктів зобов’яжуть говорити правду і тільки правду: Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області про новий закон
Виробників харчових продуктів зобов’яжуть говорити правду і тільки правду: Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області про новий закон

Одним із найпроблемніших питань для мешканців не тільки Сумщини, але й всієї України є те, що на продуктах харчування вказують або недостатньо інформації або дуже дрібним шрифтом. Тому з 6 серпня в Україні набув чинності Закон про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів, який приводить українське законодавство у відповідність до положень численних регламентів та директив Євросоюзу у цій сфері, а також – і це головне – спрямований на забезпечення належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, їхньої поінформованості, встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти. Які ще зміни передбачені законом, ми вирішили дізнатися у фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

«Встановлюються загальні принципи та вимоги, зокрема, стосовно маркування харчових продуктів. Інформація про харчові продукти, згідно з ухваленим законом, має надаватися на упаковці державною мовою, надписи точні, чіткі, зрозумілі, розбірливі, розміщені на видному місці (на упаковці, етикетці), не повинні приховуватися іншою текстовою або графічною інформацією, шрифт повинен бути чіткий, розбірливий і контрастний, окремо (кольором, шрифтом, стилем) має бути виділена інформація про алергени, які містяться у складі харчового продукту», – розповідає начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко.

Детальніше читайте за посиланням

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.