Новини

06 Червень 15:01
ВОДА – ОСНОВА ЗДОРОВ’Я!
ВОДА – ОСНОВА ЗДОРОВ’Я!

На території Конотопського району діють 36 сільських водопроводів:

23 - експлуатуються обслуговуючими кооперативами, 8 – промисловими та агропромисловими підприємствами, 5 - належать селищній/сільським радам.

Відповідно до Регламенту взаємодії Держпродспоживслужби та МОЗ України, Конотопським міськрайонний відділом ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», у випадках виявлення відхилень від нормативних показників, до Держпродспоживслужби надавались результати моніторингових досліджень води з централізованих водогонів та шахтових колодязів для вжиття заходів.

За 5 місяців поточного року за результатами виявлених в ході лабораторних досліджень відхилень в якості води, підготовлено та направлено власникам водогонів 14 листів з пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків.

Основною проблемою, беручи до уваги специфіку водних горизонтів з яких здійснюється забір води, є потреба в оснащенні значної частки водогонів обладнанням  для знезалізнення.

Дане питання було розглянуто за поданням  Держпродспоживслужби на засіданні комісії з ТЕБ і НС Конотопської районної державної адміністрації 20.04.2018 р. та враховано в прийнятому рішенні.

         На виконання Всеукраїнської програми «Питна вода України» В Конотопському районі функціонує районна програма по забезпеченню населених пунктів якісною водою до 2020 року, затверджена рішенням Конотопської районної ради від 26.02.2016 р.

З метою реалізації заходів програми у сфері водопостачання щорічно проводиться  відповідні роботи. Протягом 2016 року було побудовані два водогони: с. Бондарі Сахнянської сільської ради та с. В’язове В’язівської сільської ради.

В 2017 році проводились та на даний час завершились роботи по будівництву водопроводу с. Попівка протяжністю 15,2 км та вартістю 4865,128 тис. грн. Проект фінансувався за рахунок коштів державного регіонального фонду, місцевого і районного бюджетів та коштів населення. Його введення в експлуатацію дасть можливість забезпечити питною водою гарантованої якості 223 абонентів.

У зв’язку з закінченням будівництва було проведено дезінфекцію водогінної мережі новозбудованого водогону. Роботи з дезінфекції проводились  в присутності представників замовника – Попівської сільської ради Конотопського району, ОК «Заріччя», представників будівельно-монтажного підприємства та будівельного контролю, за участі представника Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу