Новини

06 Квітень 12:23
ВОДОПІЛЛЯ В ОХТИРЦІ
ВОДОПІЛЛЯ В ОХТИРЦІ

Внаслідок різкого підвищення рівня води в річці та виходу талої води поверх дамби в с. Вербове Охтирського району частина міста Охтирка Сумської області в ніч з 1 на 2 квітня 2018 року зазнала підтоплення.

Постраждало близько 400 домоволодінь на 30 вулицях та провулках міста з переважно приватною забудовою, зазнали підтоплення 25 житлових будинків. Частина мешканців (47 осіб) були евакуйовані. На даній території розташовано близько 30 джерел децентралізованого водопостачання (свердловини та шахтові колодязі). Заклади освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери не постраждали.

З метою узгодження дій та оперативного реагування при ліквідації надзвичайної ситуації 2 та 4 квітня 2018 року проведені позачергові засідання Сумської обласної та Охтирської міської комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участі начальника та спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Станом на 05.04.2018 Охтирським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проводяться спільно з іншими зацікавленими службами подвірні обходи з метою визначення об’єктів нагляду, що зазнали підтоплення, обсягів робіт по очищенню та знезараженню в житловому секторі та на підприємствах торгівлі.

Запроваджено щоденний моніторинг стану якості питної води у місті. Заборонено використання населенням питної води з джерел децентралізованого водопостачання, які не обстежені та вода яких не досліджена на показники мікробіологічної безпеки.

Підготовлені та розповсюджені серед населення рекомендації щодо профілактики гострих кишкових інфекцій, які також розміщені на сайті Охтирської міської ради та Охтирської райдержадміністрації, озвучені під час виступу на місцевому радіо, транслюються через радіовузол на Охтирському ринку. Розміщено 2 статті в місцевій пресі («Роксолана максі» та «Прапор Перемоги»).

3 квітня 2018 року на обласному телебаченні з даного питання відбулася передача «Тема дня» за участі начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Про хід здійснення заходів щодо ліквідації надзвичайної ситуації та запобігання епідемічних ускладнень з кишкових інфекцій, спричинених водним шляхом передачі на території міста Охтирки надані коментарі в програмі новин UA:Суми «На часі» 04.04.2018.

Звернень мешканців з території, що зазнала підтоплення, за медичною допомогою з приводу інфекційних захворювань, до Охтирської центральної районної лікарні станом на 05.04.2018зареєстровано не було.

Активно проводиться роз’яснювальна робота з операторами ринку, що здійснюють роздрібну торгівлю продуктами харчування та закладами громадського харчування в зоні підтоплення щодо заборони реалізації продуктів харчування, забруднених повеневою водою.

Спільно з управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства проводиться збір трупів загиблих тварин, утилізація яких проводиться безоплатно на Лебединській філії ДП «Укрветсанзавод». Станом на 05.04.2018 утилізовано 263 голови свійських тварин та птиці в т. ч. 183 курей, 112 індиків та гусей, 36 нутрій, 3 кози, 3 собаки, 26 кролів.

Заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації тривають. Посилено контроль за станом санітарно – епідемічною ситуацією в місті Охтирка. Проведення заходів щодо ліквідації надзвичайного стану в межах визначених повноважень перебуває на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Враховуючи несприятливу за оцінкою Сумського обласного управління водних ресурсів гідротехнічну ситуацію на окремих водних об’єктах області, для попередження ускладнень санепідситуації в області та на об’єктах підвищеного ризику, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області направлені протягом 3 – 5 квітня 2018 року рекомендації на адреси керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування (головам райдержадміністрацій, міським головам, головам об’єднаних територіальних громад), керівникам органів управління освітою та управлінню охорони здоров’я щодо проведення обстежень джерел водопостачання, оцінки ризику їх забруднення талими водами та для вжиття відповідних профілактичних заходів.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.