Новини

14 Лютий 16:11
Вжиття невідкладних заходів щодо покращання організації харчування учнів
Вжиття невідкладних заходів щодо покращання організації харчування учнів

За ініціативою Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області 13.02.2020р. в приміщенні Конотопської міської ради відбулася нарада, головною метою якої є вжиття невідкладних заходів щодо покращання організації харчування учнів шкіл міста.

Заступник начальника - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства довела до відома присутніх результати аналізу меню для учнів 1-4 класів, яке напередодні було розроблено відділом освіти Конотопської міської ради з метою проведення тендеру для закупівель послуг їдалень. Дане меню не відповідає вимогам чинного законодавства, а відтак не може бути погодженим Держпродспоживслужбою. Теоретична калорійність гарячих сніданків в середньому складає 580ккал в день, що становить 73% від рекомендованої норми та відповідно не може забезпечити фізіологічні потреби дітей в білках, жирах та вуглеводах. Згідно додатку 7 Постанови КМУ №1591 від 22.Х1.2004 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» для учнів віком від 6 до 10 у загальноосвітніх навчальних закладах при одноразовому харчуванні калорійність повинна складати 794 ккал. Також значно зменшені порції готових страв від орієнтовних об’ємів та взагалі відсутні фрукти, соки, кисломолочні продукти, молоко.

Такий підхід сприяє постійному невиконанню норм харчування дітей.

Також піднято питання Програми безпечного та якісного харчування дітей в закладах освіти на виконання доручень Кабінету Міністрів, «Регіонального плану заходів щодо створення належних умов для організації безпечного харчування в закладах освіти Сумської області на 2020 - 2022 роки» затвердженого т. в. о. Голови Сумської обласної державної адміністрації. Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини наголосив на програмі лабораторного контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів, що надходять в заклади освіти, яку необхідно затвердити рішенням сесії.

За підсумками наради прийнято рішення розглянути проект рішення «Про внесення змін до комплексної програми «Освіта Конотопа» на засіданні профільних комітетів з подальшим розглядом не сесії Конотопської міської ради.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.