Новини

11 Червень 09:39
Як вберегти свої пасіки? Поради від ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області
Як вберегти свої пасіки? Поради від ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Ймовірно, тогорічна масова загибель бджіл налякала не тільки власників пасік і виробників меду, але й тих, хто цей мед любить. Тоді серед основних причин масового отруєння бджіл назвали обробку полів пестицидами. У цьому році ми вирішили передчасно дізнатися у фахівців Держпродспоживслужби в Сумській області і розповісти, які заходи заплановані, аби вберегти бджіл і пасіки від раптової смерті. Про це нам розповів заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії  Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віталій Крючков

Пане Віталіє, які заходи заплановані, аби у цьому році не повторилася тогорічна ситуація із масовою загибеллю бджіл, окрім інформування населенння?

Загалом, можна виокремити кілька основних заходів, які мають проводитися як зі сторони пасічників, так і зі сторони аграріїв. Втім, під нашим контролем. Перш за все, будь-яка пасіка має бути зареєстрованою і паспортизованою. Обов’язково товаровиробники області мають правильно транспортувати, зберігати та застосовувати пестициди. Разом з тим, можна використовувати тільки ті пестициди, асортимент, застосування та кратність обробок має відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Детальніше читайте за посиланням.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.