Новини

14 Травень 10:01
ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНУ РИБУ: ПОРАДИ ФАХІВЦІВ
ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНУ РИБУ: ПОРАДИ ФАХІВЦІВ

У ході прямого ефіру на ТВО «Сумське обласне радіо»  заступник начальника управління –  начальник відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Крючков розповів про живу рибу, а саме вимоги до вирощування, реалізації та на що перш за все потрібно звертати увагу споживачу купуючи рибу живу.

Зокрема зазначив, що операторам ринку які займаються вирощуванням риби необхідно один раз на рік, проводити ветеринарно-санітарну оцінку стану водних об’єктів (кожного плеса), на підставі якого, та результатів лабораторного дослідження риби видається ветеринарне свідоцтво форми № 1– на всю партію вирощеної живої риби – це є підтвердженням якості та безпеки живої риби.

Транспортувати рибу операторам ринку потрібно спеціальним або пристосованим для перевезення живої риби транспортом, що забезпечує збереження її якості, згідно з правилами перевезення, чинними на відповідному виді транспорту для її реалізації на агропродовольчих ринках, в торгівельну мережу, заклади громадського харчування та ін. Жива риба повинна супроводжуватися ветеринарним документом.

Споживачам хотілося б зазначити, що купуючи живу рибу потрібно бути дуже уважними, бо вживання такого цінного продукту повинно піти на користь, а не заподіяти шкоди, адже за власні кошти ви не повинні отримувати неякісну та небезпечну продукцію.

Жива риба повинна бути здорова, без ознак хвороб, природно рухати тілом, щелепами, плавцями та плавати спиною вгору. Луска повинна бути блискуча, щільно прилягати до тіла. Слизу повинно виділятися досить багато, в той же час він повинен бути прозорий та без домішок крові. Шкіра повинна бути туга, щільно прилягати до м’язів, дозволена наявність незначних почервонінь (крововиливів) поверхонь тіл від травм знаряддями лову або отриманих під час транспортування. Зяброві кришки при диханні риби повинні рухатись. Рогівка очей має бути прозора, загалом опукла, або лише трохи, запала. Черево не видуте, не запале, не рване, без плям. Запах властивий живій рибі, без яких би то не було, сторонніх запахів. У разі варіння запах і смак повинен бути специфічним для кожного виду риб, без гнилісних, бензинових, ацетонових та інших запахів та присмаків. Бульйон після варіння повинен бути прозорим, з краплями жиру на поверхні, розмірами та в кількості залежно від віку та виду риби.

В разі виявлення порушень звертайтеся з письмовим зверненням до Держпродспоживслужби в Сумській області або районних чи міських управлінь де спеціалісти обов’язково нададуть Вам роз’яснення та при необхідності допоможуть Вам захистити свої права.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу