Новини

20 Вересень 11:59
Якість питного водопостачання на постійному контролі Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області
Якість питного водопостачання на постійному контролі Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області

На засіданні колегії Конотопської районної державної адміністрації заступник начальника - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області виступила з питань якості питного водопостачання в Конотопському районі.

Під час доповіді звернула увагу та нагадала органам виконавчої влади, їх структурним підрозділам та власникам джерел водопостачання їх обов’язки по забезпеченню населення доброякісною питною водою та утримання джерел водопостачання в належному санітарно-технічному стані, використанню та охороні джерел і систем питного водопостачання та водовідведення відповідно до дії чинного законодавства.

Окремо висвітлила питання результатів проведених планових заходів державного нагляду (контролю) на об’єктах централізованого водопостачання та основних простежуваних порушень, виявлених за їх результатами.

Було зауважено, що артезіанські свердловини в нашій місцевості, як правило мають понаднормову концентрацію заліза та довела до відома присутніх негативний вплив підвищеного заліза у воді на здоров'я людини. Було зазначено, що практично єдиним і на сьогодні безпечним напрямком очищення води від заліза є будівництво станцій знезалізення на принципі окислення води шляхом аерації.

У ході обговорення даного питання, доведено до відома результати лабораторних досліджень питної води, які були відібрані при здійсненні державного нагляду та моніторингові дослідження.

Особливу увагу було приділено питанню безпеки та якості питної води в дитячих навчальних закладах району.

На завершення були надані пропозиції для забезпечення сільського населення доброякісною питною водою в достатній кількості, а саме: необхідність передбачення будівництва нових та розширення існуючих централізованих водопроводів та систем водовідведення, приведення в належний санітарний стан діючих громадських шахтових колодязів, проведення щорічного очищення та профілактичної дезінфекції водогонів та шахтових колодязів, дотримання законодавчих норм та правил під час експлуатації систем водопостачання.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.