Новини

14 Лютий 19:00
Якість питної води в сільській місцевості Буринського району на контролі фахівців Держпродспоживслужби
Якість питної води в сільській місцевості Буринського району на контролі фахівців Держпродспоживслужби

На апаратній нараді при голові Буринської райдержадміністрації 11 лютого 2019 року обговорювалось питання щодо забезпечення населення доброякісною питною водою. З доповіддю з цього питання виступив начальник Буринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Андрій Сипко.

Зокрема, було відмічено, що на території Буринського району розташовано 12 водогонів централізованого водопостачання, контроль за функціонуванням яких та забезпеченням населення питною водою належної якості, здійснюють згідно повноважень і спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Буринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

В порядку здійснення планового державного нагляду (контролю) у 2018 році було перевірено стан джерел централізованого та децентралізованого водопостачання на території 3 сільських рад в т. ч. із застосуванням лабораторних методів досліджень на відповідність Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», що проводились у випробувальній лабораторії Сумської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

В результаті проведених досліджень встановлена невідповідність за мікробіологічними показниками 13% зразків води джерел централізованого та 50% - децентралізованого водопостачання, за санітарно-хімічними показниками не відповідали санітарним нормам 82,6% зразків води джерел централізованого (за вмістом заліза загального) та 100% відібраних зразків з джерел децентралізованого водопостачання (за вмістом нітратів).

Порушення, виявлені у ході перевірок та незадовільні результати лабораторних досліджень стали приводом для складання приписів на ім’я керівників підприємств, що забезпечують водопостачання та направлення інформаційних листів на адресу сільських голів з пропозиціями щодо недопущення епідемічних ускладнень з гострих кишкових інфекцій, вірусного гепатиту А через неякісну питну воду. Зворотні інформації про вжиті заходи надійшли у визначені терміни. Зокрема, було поінформовано про проведення чищення, дезінфекції джерел водопостачання, знезараження питної води та про послідуючі контрольні дослідження.

На перспективу одним із пріоритетних завдань виконавчої влади залишається забезпечення населення району доброякісною питною водою та збільшення відсотку сільських територій, населення яких забезпечене централізованим водопостачанням, а також вжиття визначених нормативно-правовими актами заходів щодо знезалізнення води артезіанських свердловин шляхом встановлення відповідного обладнання.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.