Новини

07 Грудень 11:38
ЗАХВОРЮВАННЯМ КРАЩЕ ЗАПОБІГТИ, НІЖ ЛІКУВАТИ
ЗАХВОРЮВАННЯМ КРАЩЕ ЗАПОБІГТИ, НІЖ ЛІКУВАТИ

Фахівцями Краснопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проведено виїзне семінарське заняття з керівниками загальноосвітніх та дитячих дошкільних навчальних закладів Миропільської об`єднаної територіальної громади, спеціалістами відділу освіти, культури, молоді та спорту Миропільської ОТГ на базі Миропільського навчально - виховного комплексу  в селі Миропілля на тему: «Захворюванням  краще запобігти,  ніж  лікувати».

На занятті зокрема була висвітлена санітарно – епідеміологічна ситуація з інфекційної захворюваності, в тому числі грипу та гострих респіраторних захворювань, кишкових інфекцій, харчових отруєнь 

Проведений аналіз порушень, які були виявлені при складанні перспективного меню закладами освіти на 2018-2019 роки та аналіз результатів лабораторних досліджень харчової продукції, питної води, змивів, ґрунту, які проводила Сумська державна регіональна лабораторія Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Керівникам закладів запропоновано посилити контроль за безпечністю харчових продуктів, які використовуються для харчування дітей, особливо масла вершкового, так як згідно експертного висновку №001461 п/18 від 05.10.2018 року масло вершкове «Екстра» Вологодське» 82,5% жиру, відібране в Миропільському НВК, не відповідало вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» за наявністю вмісту немолочних жирів, що є порушенням вимог постанови КМУ від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та медико-біологічних вимог до якості  та безпечності харчових продуктів та продовольчої сировини, затверджених наказом МОЗ України від 29.12.2012 № 1140.

Прийнято рішення керівникам закладів провести додаткове заняття з працівниками харчоблоків по виконанню  «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» №202/165 від 26. 06. 2013р., «Санітарного регламенту для  дошкільних навчальних  закладів» № 234 від 24. 03.2016 р. з прийняттям заліків.

Наголошено на необхідності своєчасного реагування у випадках підвищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей та введення обмежувальних заходів, дотримання температурного режиму в загальноосвітніх та дитячих навчальних закладах в холодний період року.

Доведено до відома присутніх вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Основну увагу було приділено дотриманню оператором ринку загальних гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.