Новини

25 Травень 14:26
ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ
ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області продовжуються навчання співробітників за напрямком запобігання та протидії корупції.

Основна увага під час навчань звертається на заборони та обмеження, що встановлені Законом України «Про запобігання корупції», порядок дій посадових осіб під час виникнення конфлікту інтересів, у разі отримання подарунків чи можливої пропозиції неправомірної вигоди.

Адже звичайна необізнаність державних службовців з окремими вимогами законодавства призводить до вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією (тобто тих, що не містять ознак корупції), як наприклад порушення термінів подання декларацій, неврегулювання конфлікту інтересів, зайняття іншою оплачуваною діяльністю тощо.

Зазначені тематичні навчання вже проведені з працівниками Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, Управління захисту споживачів, Управління бухгалтерського обліку, економіки та звітності та Управління державного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства. Протягом 2018 року заплановано охопити такими навчаннями абсолютно усі підрозділи Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, у тому числі районні та міські управління.

У рамках навчання, Сектором з питань запобігання корупції, ставиться профілактична та інформаційно-роз’яснювальна мета.

Такі навчання не є «панацеєю» від корупції, оскільки в першу чергу це залежить від самосвідомості самої людини, рівня її чесності та відповідальності. Однак обізнаний та попереджений держслужбовець має набагато менше шансів піддатися спокусі неправомірної вигоди. Тим паче, регулярне нагадування посадовцям про основні вимоги законодавства у сфері протидії корупції є одним з дієвих профілактичних заходів запобігання неправомірних дій з їхнього боку.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу