Новини

25 Травень 14:26
ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ
ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області продовжуються навчання співробітників за напрямком запобігання та протидії корупції.

Основна увага під час навчань звертається на заборони та обмеження, що встановлені Законом України «Про запобігання корупції», порядок дій посадових осіб під час виникнення конфлікту інтересів, у разі отримання подарунків чи можливої пропозиції неправомірної вигоди.

Адже звичайна необізнаність державних службовців з окремими вимогами законодавства призводить до вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією (тобто тих, що не містять ознак корупції), як наприклад порушення термінів подання декларацій, неврегулювання конфлікту інтересів, зайняття іншою оплачуваною діяльністю тощо.

Зазначені тематичні навчання вже проведені з працівниками Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, Управління захисту споживачів, Управління бухгалтерського обліку, економіки та звітності та Управління державного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства. Протягом 2018 року заплановано охопити такими навчаннями абсолютно усі підрозділи Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, у тому числі районні та міські управління.

У рамках навчання, Сектором з питань запобігання корупції, ставиться профілактична та інформаційно-роз’яснювальна мета.

Такі навчання не є «панацеєю» від корупції, оскільки в першу чергу це залежить від самосвідомості самої людини, рівня її чесності та відповідальності. Однак обізнаний та попереджений держслужбовець має набагато менше шансів піддатися спокусі неправомірної вигоди. Тим паче, регулярне нагадування посадовцям про основні вимоги законодавства у сфері протидії корупції є одним з дієвих профілактичних заходів запобігання неправомірних дій з їхнього боку.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.