Новини

29 Серпень 15:40
ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ ПРИ СУМСЬКІЙ ОДА
ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ ПРИ СУМСЬКІЙ ОДА

У залі засідання Сумської обласної державної  адміністрації 29.08.2018 року  відбулося засідання  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питань АЧС.

Із вступним словом виступив заступник голови Сумської обласної державної  адміністрації – голова комісії Микола Подопригора.

Як зазначив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко у виникненні  та розповсюдженні захворювання важливу роль відіграв людський фактор. Так по Лебединському району ще до запровадження карантинних заходів люди спостерігали загибель тварини у дикій фауні, що є джерелом вірусу АЧС. Про даний факт люди змовчали і це спричинило виникнення спалаху у домоволодінні та не дало змоги оперативно локалізувати та ліквідувати загрозу, тобто не дати змоги вірусу розповсюдитися. Є прості речі, яких мають дотримуватись люди під час утримання сприйнятливого до захворювання поголів’я тварин. Це елементарні заходи біобезпеки: дезкилимки, спецодяг під час обслуговування, а також термообробка кормів перед згодовуванням. Адже загроза виникнення можлива і з полів,  де полюбляють живитися дикі кабани. Що стосується Шосткинського району, знову відіграв неабияку роль людський фактор. Житель села Тиманівка вивіз труп кабана на худобомогильник, ставлячи під загрозу епізоотичне благополуччя всього населеного пункту. На додаток підкреслив, що в багатьох сільських,  селищних радах та ОТГ не володіють реальною ситуацією щодо наявного свинопоголів’я в домогосподарствах.

Про епізоотичну ситуацію по африканській  чумі свиней, доповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко.

Ситуація по АЧС в світі залишається складною. В Європі з початку року (станом на 21.08.2018) виявлено 889 випадків захворювання серед домашніх свиней та 3762 – серед диких. Найбільше випадків серед свійських свиней зафіксовано в сусідніх Польщі (99) та Румунії (732), по диких – в Польщі (1800)  та Литві (1169). За останніми повідомленнями АЧС підтверджено в другому по величині свиногосподарстві в ЄС, яке знаходиться в Румунії і утримує 135 тис. свиней. Причиною виникнення захворювання є можливе використання для напування свиней води з Дунаю.

Продовжує реєструватись АЧС і в Російській Федерації, в тому числі в сусідній Білгородській області.

Вперше зареєстровано (в серпні - три випадки) це захворювання в Китайській Народній Республіці.

По Україні в цьому році виявлено 106 випадків АЧС проти 163 у минулому (за рік), 100 на відповідну дату, з них: 64 домашні, 34 - дикі, 8 інфікованих об’єктів у 20 областях. Найбільше випадків у Одеській (22), Рівненській (11), Донецькій (9), Полтавській, Закарпатській (7). За серпень на території держави виявлено 11 випадків цього захворювання свійських свиней, з них 5 у господарствах (3 в Полтавській області). Карантин продовжує діяти у 42 неблагополучних пунктах по АЧС – в 10 областях України (Одеській (17), Херсонській (6), Донецькій (4), Рівненській (2), Сумській (4), Полтавській (3), Запорізькій (1), Черкаській (3), Чернівецькій (1) та Волинській (1)).

На території області  в серпні місяці підтверджено африканську чуму у свійських свиней з підсобних господарств громадян в с. Очкине, Середино-Будського району та в с. Тиманівка, Шосткинського району. З початку року вже чотири випадки АЧС.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.