Новини

20 Серпень 15:09
ЗБЕРЕЖЕМО ОБЛИЧЧЯ МІСТА
ЗБЕРЕЖЕМО ОБЛИЧЧЯ МІСТА

Спеціалістами відділу контролю за рекламою управління захисту прав споживачів був проведений контроль дотримання законодавства про рекламу у м. Глухів, в ході якого було досліджено більш ніж 30 об’єктів зовнішньої реклами, що розміщені на центральних вулицях міста.

Переважно, це були виносні рекламні конструкції у вигляді штендерів, розміщені на пішохідних доріжках, що створювали перешкоди для пішоходів, проїзду дитячих візочків та колясок людей з особливими потребами, а також перешкоджали прибиранню пішохідних зон двірниками. Більше того, вони спотворювали зовнішній вигляд історичної пішохідної частини міста, заважали збереженню та розвитку його історичного середовища.

Відповідно до ч.1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями. На жодну з конструкцій необхідні дозволи не були пред’явлені, що свідчило про їх самовільне розміщення суб’єктами господарської діяльності.

Розміщення зовнішньої реклами на пішохідних доріжках і алеях також забороняється ч. 3 ст. 16 цього ж Закону.

Управлінням на адресу підприємців були скеровані вимоги про демонтаж незаконно встановлених засобів зовнішньої реклами та застосовані штрафні санкції до порушників рекламного законодавства.

Питання впорядкування розміщення зовнішньої реклами та припинення безладу в цьому питанні, насамперед, відноситься до компетенції управлінь архітектури та містобудування відповідних міських рад, які мають перевіряти дотримання суб’єктами господарювання Правил розміщення зовнішньої реклами та приймати міри щодо демонтажу незаконно встановлених рекламних об’єктів.

Але, як свідчить практика, ними ця робота проводиться не в достатній мірі. З метою координації зусиль по розчищенню міст від незаконно розміщеної реклами, управлінням захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області на адресу міських голів направлені відповідні вимоги з обов’язковими термінами їх виконання.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.