Новини

18 Липень 11:16
Зелений агресор - амброзія полинолиста
Зелений агресор -  амброзія полинолиста

Чистота довкілля та здоров’я людей – одна з основних проблем сьогодення. Великої шкоди  на території парків, зон відпочинку  і на посівах польових культур завдає карантинний бур’ян амброзія полинолиста.

Росте вона як в посівах різних культурних рослин, так і обабіч доріг, біля будинків та смітників, тощо. Захоплює погано оброблені поля, городи, сади, занедбані газони.  Спостерігаючи за амброзією можна сказати, що вона справжній «зелений агресор»!

Наявність карантинних рослин в рекреаційних зонах небезпечна для використання цих місць для відпочинку. Пилок амброзії викликає у людей захворювання  -  амброзійний поліноз. У період -цвітіння цього бур’яну  від нього страждає величезна кількість населення. Люди втрачають працездатність, у них набрякають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, з’являються нежить та сльозотеча. У деяких, особливо сприйнятливих людей амброзія може стати причиною виникнення бронхіальної астми, надто небезпечна вона для маленьких дітей. У надчутливих людей (алергиків) пилок та інші частини цієї рослини можуть викликати дерматит.

У світі амброзія полинолиста поширена в багатьох країнах, майже на всіх континентах. У регіонах її масового поширення шкодочинність надзвичайно велика. Одна рослина здатна утворювати до 100 тисяч насінин та зберігати схожість від 5 до 40 років.

Заходи з її знищення мають бути не одноразовими, а постійними. Треба не допускати масового розмноження. Бажано виривати бур’ян з коренем ще до початку цвітіння, а при знищенні потрібно користуватися засобами індивідуального захисту. Уважно стежити за сходами рослин на клумбах і газонах, щоб не сплутати молоду амброзію на дуже схожі з нею чорнобривці.

Громадяни! Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі, отже боротьба з амброзією – це справа кожної людини!!!

У разі виявлення амброзії полинолистої повідомте управління фітосанітарної  безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області: м. Суми, вул. Гамалія, 25, тел. 77-90-25

 

Гловний спеціаліст-

державний фітосанітарний інспектор                                              Л.МЕЛЬНИК

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.